Ekiplerimiz Berber ve Kuaför Salonlarını Dezenfekte Etti!

Ekiplerimiz Berber ve Kuaför Salonlarını Dezenfekte Etti!

Beşiktaş’ta berber, kuaför ve güzellik salonları dezenfekte edildi…

Eklenme Tarihi: 08 Mayıs 2020 Cuma

Belediye ekiplerimiz, 11 Mayıs’ta açılacak olan berber, kuaför ve güzellik salonlarını dezenfekte etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da çalışmaları yerinde inceleyerek esnafımıza bu süreçte gerekli desteğin verileceğini ifade etti ve kendilerine hijyen seti dağıttı.

Koronavirüs’le mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle 11 Mayıs’ta açılacak. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz de ilçedeki Berberler Odası’na kayıtlı tüm berber, kuaför ve güzellik salonlarını dezenfekte ederek hijyen kiti dağıttı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve İstanbul Berberler Odası Başkanı Şükrü Akyüz yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek esnafa sosyal mesafe konusunda dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulundu. Beşiktaş Belediyesi’ne desteklerinden ötürü teşekkür eden ilçe esnafı ise sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyarak hizmet vereceklerini belirtti.

Başkan Akpolat: "Beşiktaş Belediyesi olarak bu süreçte de esnafımızın yanında olacağız"

Başkan Rıza Akpolat, Ortaköy ve Bebek’te birçok kuaför salonunu inceledikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Akpolat: "COVID-19 sürecinin aslında biraz hızını düşürdüğü günlerdeyiz ancak tedbiri elden bırakmadan birtakım kısıtlamalarla beraber kuaförlerimiz ve berberlerimiz yavaş yavaş açılmaya başlıyor. Ancak vatandaşlarımızın evde kalma kısıtlamalarına uymaya devam etmesi gerekiyor; bu bizim için çok önemli. Beşiktaş Belediyesi olarak ilçemizde bulunan bütün berber, kuaför ve güzellik salonlarının dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Hem de hijyen setlerimizi dağıtıyoruz. Ayrıca bu sürecin devamıyla ilgili neler yapmamız gerektiği konusunda da farkındalık çalışmaları yaptık; hazırlanan broşür ve afişlerimizi teslim ediyoruz. Toplumun değişik kesimleri bu süreçten çok büyük zarar gördü. Küçük esnafımız olan berberlerimiz, kuaförlerimiz yaklaşık 2 aydır kapalı bu arkadaşlarımız hem ev geçindiriyorlar hem de istihdam sağlıyorlar. Beşiktaş Belediyesi olarak kısıtlamalar sonrasında bu zararın ortadan kalkması için biz de esnafımızın yanında olacağız. Dezenfekte işlemlerimiz şu anda olduğu gibi 11 Mayıs’tan sonra da düzenli bir şekilde devam edecek. Bu süreçte hem muhtarlarımız hem bizim yerel yönetimlerdeki çalışanlarımız hem de sağlık çalışanlarımız önemli işler yürüttüler. Hepsine teşekkür ediyoruz" dedi.Foto Galeri


Yeni Haberler