b+’nın Yeni Sayısı Sizlerle!

b+’nın Yeni Sayısı Sizlerle!

Beşiktaş'ın Kent Kültürü Dergisi b+ şimdi online...

Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2020 Cuma

Uzun bir aradan sonra okurlarıyla yeniden buluşturduğumuz kent kültürü dergimiz b+, ikinci sayısı ve yeni yüzüyle yine Beşiktaş’ın farklı köşelerinden hikâyelerle dopdolu.

Boğaz’ın rüyası Beşiktaş’ın en özgün semtine geniş yer ayrılan bu sayıda; günlük yaşantısından tarihine, edebiyattaki yansımalarından doğasına, bilinen ve bilinmeyen pek çok yönüyle Bebek mercek altına alınıyor.

Dergimizin ana konularından biri de yetimhaneler...
Balkan Savaşları sonrasında şehitlerin yetim kalan çocukları için açılan çoğu Beşiktaş’ta yer alan yetimhaneler, bu sayımızda tüm detaylarıyla işlendi.

Türk Bağımsızlık Savaşı 16 Mayıs 1919’da Beşiktaş’ta başlar...
Tarihçi Necdet Sakaoğlu, Atatürk’ün Beşiktaş’ta yaşadığı zamanları yazdı. Atatürk’ün bağımsızlık mücadelesi için Beşiktaş’tan yola çıkışının 101. yılına özel yaptığımız logomuzu dergi sayfalarında görebilir ayrıca bu yıl 100'üncü yılını kutladığımız Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşuna dair bilgilerinizi tazeleyebilirsiniz.

Belediyemizin COVID-19 salgınına karşı mücadelede önemli hizmetleri ile hayata geçirdiği projelerin de yer aldığı dergimizin konuları hakkında bilgi almak ve b+ dergimizin yeni sayısını okumak için linke ya da aşağıdaki ikona tıklayabilirsiniz.Yeni Haberler