Başkanlardan Beşiktaş’ta İnceleme!

Başkanlardan Beşiktaş’ta İnceleme!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Başkan Rıza Akpolat Beşiktaş’ta incelemelerde bulundu…

Eklenme Tarihi: 01 Haziran 2020 Pazartesi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’ta İBB iş birliğiyle yürütülen altyapı çalışmalarını, ilçenin parklarını ve Yahya Efendi Dergâhı’nı birlikte gezerek incelemelerde bulundu. Başkanların ilk durağı Dolmabahçe Gazhanesi oldu. Burada incelemelerde bulunarak tarihi Gazhane hakkında bilgi alan İmamoğlu ve Akpolat, bundan sonraki süreçte neler yapılması gerektiğini konuştu.

Başkan İmamoğlu ve Başkan Akpolat, salgınla mücadele kapsamında normalleşme adımlarının atılacağı 1 Haziran öncesinde; Maçka Demokrasi Parkı, İsmet İnönü Parkı, Kuruçeşme - Bebek parklarını ve Arnavutköy’e yapılan yeni park alanını da ziyaret etti. Başkan İmamoğlu, parklardaki eksikliklerin giderilerek tarihi dokuya uygun bir şekilde vatandaşların istekleri doğrultusunda en iyi şekilde hizmet vereceğini söyledi.

İstanbul’un en büyük ana arterlerinden Barbaros Bulvarı’nda yürütülen altyapı çalışmalarını da inceleyen Başkan İmamoğlu, Başkan Akpolat’tan gelinen süreç hakkında bilgi aldı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirerek altyapı çalışmalarına hız verildiğini belirten Başkan Akpolat, 1268 metre dere ıslahı çalışmasının ardından bölgede yağış sonrası yaşanan su baskınlarının kalıcı olarak çözüme kavuşturulacağını ifade etti. Akpolat, İBB iş birliğiyle yürüttükleri bu büyük çalışma için Başkan İmamoğlu’na tüm Beşiktaşlılar adına teşekkür etti.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da, Koranavirüs ile mücadele sürecinde Beşiktaş’ta yürütülen özverili çalışmalardan ötürü Başkan Akpolat’a ve ekibine teşekkür ederek Beşiktaş’ın sorunlarını beraber çözeceklerinin sözünü verdi.


Yeni Haberler