Kafelerimiz Misafirlerini Ağırlamaya Başladı!

Kafelerimiz Misafirlerini Ağırlamaya Başladı!

Kafelerimiz hijyen kuralları çerçevesinde hizmete başladı…

Eklenme Tarihi: 05 Haziran 2020 Cuma

Beşiktaş Belediyesi iştiraki BELTAŞ A.Ş.'nin işlettiği kafelerimiz, yeni normalleşme süreciyle birlikte gerekli önlemler alınarak misafirlerini ağırlamaya başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da kafelerimizde yapılan değişiklikleri ve alınan tedbirleri yerinde inceledi.

COVID-19’la mücadele kapsamında 1 Haziran’dan itibaren yeni normalleşme süreci başladı. Bu süreç kapsamında kafeler, İçişleri Bakanlığı’nın hazırladığı genelge ve Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı rehber çerçevesinde hizmet sunabilecek. Beşiktaş’ın en güzel ve yeşil parklarının, en donanımlı kültür merkezlerinin içinde bulunulan kafelerimiz, yayımlanan genelge ve rehber çerçevesinde bütün kuralları en ince detaylarına kadar uygulayarak misafirlerini ağırlamaya başladı. Özellikle maske kullanmanın, sosyal mesafenin ve hijyen kurallarının önem kazandığı bu dönemde kafelerimize kesinlikle maskesiz olarak giriş yapılamıyor. Maske ile gelen misafirlerimizin önce ateşleri ölçülerek el dezenfektesi yapıldıktan sonra en az 1,5 metrelik mesafelerle yerleştirilmiş masalarda ağırlanıyor. Maskesi olmayan misafirlerimiz için ise maske temin ediliyor. Çalışan personelin maske, siperlik ve eldivenli olduğu kafelerimizde; talep edildiği takdirde tek kullanımlık bardak, çatal, tabak, tuz vb. ürünler kullanılabiliyor. Maksimum hijyen kurallarıyla hizmet veren kafelerimizde her kullanımdan sonra masalar ve pos cihazları da anında dezenfekte ediliyor.

Başkan Rıza Akpolat da alınan tedbirleri yerinde inceleyerek BELTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İnan Güney’den bilgi aldı. Mevcut genelgeler dahilinde kafelerimizde yeni düzenlemeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Akpolat şunları dile getirdi:

"Pandemi süreci etkisini yavaş yavaş azaltmaya başladı. İnsanlarımızın açık havada sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek zaman geçirmesi gerekiyor. Hayatın yeni normale döndüğü bu dönemde Beşiktaş Belediyemize ait kafeler de misafirlerini ağırlamaya hazır. Kafelerimizde yeni düzenlemeler yaptık. Kafelerimize gelen misafirlerimizin ateşleri ölçülüyor. Mesafe şeritleri çekildi ve camlara bilgilendirme afişlerimiz asıldı. Duruma uygun olarak menülerimiz de yenilenerek asılmış durumda. Her masada birer dezenfektanımız bulunmakta. Masalar arasında 1,5 metreden fazla mesafe bulunuyor. Tuvalet ve lavabolar yarım saat aralıklarla dezenfekte ediliyor. Vatandaşlarımız yakınlarıyla birlikte Beşiktaş Belediyesi’ne ait kafelerde huzurlu ve güvenli bir şekilde gelip vakit geçirebilirler. Mevcut durumun stresini hep birlikte azaltacağız. Beşiktaşlılar olarak COVID-19 sürecinde hep beraber mücadele ettik. Şimdi de hep beraber iyileşeceğiz. Biz bu noktada üzerimize düşen sorumlulukları bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz."Foto Galeri


Yeni Haberler