Başkan Rıza Akpolat Sivas Katliamı'nda Yitirilen Aydınlarımızı Andı

Başkan Rıza Akpolat Sivas Katliamı'nda Yitirilen Aydınlarımızı Andı

Madımak'ta acımasızca katledilen 35 canımızı yüreğimizde bıraktıkları acıyla aramızdan koparılışlarının 27. yılında saygıyla anıyoruz...

Eklenme Tarihi: 02 Temmuz 2020 Perşembe

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Sivas Katliamı’nın 27. yılında katliamda yitirdiğimiz 35 Can’ı, Beşiktaş Cemevi ve Mustafa Kemal Merkezi’nde bulunan Unutmamak Müzesi’nde katıldığı iki ayrı etkinlikle andı.

Sabah saatlerinde Beşiktaş Cemevi’ni ziyaret eden Başkan Akpolat’ı cemevi yetkilileri karşıladı. Akpolat, 27 yıl önce bugün Sivas’taki Madımak Oteli’nde katledilen 35 aydın ve sanatçımız için yapılan anma köşesine karanfil bıraktı. Beşiktaş Cemevi’nden ayrıldıktan sonra Mustafa Kemal Merkezi’ne geçen Başkan Akpolat, merkezimiz bünyesindeki Unutmamak Müzesi’ni gezerek yetkililerden eserler hakkında bilgi aldı. Akpolat, Sivas Katliamı temalı ve 35 çağdaş sanatçının kendileri tarafından bir bölümü yakılmış eserlerinin sergilendiği müzedeki incelemelerin ardından ziyaretçi defterini imzaladı.

Ziyaretleri sırasında duygulu anlar yaşayan Başkan Akpolat, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulundu: "Sivas Katliamı’nın yüreğimizdeki acısı dinmez, bu yara kapanmaz. Madımak’ta yaşanan vahşeti ve yitirdiğimiz 35 canı unutmamak boynumuzun borcu. Onları saygıyla anıyor ve sizleri Unutmamak Müzemize davet ediyorum."

#UnutMADIMAKlımda

Foto Galeri


Yeni Haberler