Dijital Gelecek, Geleceği Kodlayan Çocuklarla Şekilleniyor!

Dijital Gelecek, Geleceği Kodlayan Çocuklarla Şekilleniyor!

Beşiktaşlı çocuklar geleceği kodlamaya devam ediyor…

Eklenme Tarihi: 28 Temmuz 2020 Salı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği, Beşiktaş Belediyesi desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşümüne öncülük etmek, genç nesilleri eğitimle güçlendirmek ve kodlama bilincini yaymak amacıyla "Yarını Kodlayanlar" projesi kapsamında ücretsiz kodlama eğitimlerine devam ediyor. Yaz dönemi boyunca gerçekleşecek olan kodlama eğitimleri ile çocuklarımız sadece teknoloji tüketicisi olmayıp yeni teknolojide üretmenin keyfine varacak.

Eğitimler kapsamında çocuklarımıza 4 temel değerin öğretilmesi hedefleniyor: Hayal et, tasarla, yap ve paylaş. Bu değerler, “Kendin Yap” kültürünün de temelini oluşturuyor. Yeni fikirler her zaman hayal etmekle başlar. Çocuklarımızın hayal gücünü harekete geçirerek onlara hayal ettikleri düşünceleri tasarlama imkânı sunuyoruz. Eğitimler ile birlikte 7-14 yaş arasındaki çocuklara kodlama becerileri ve robotlarla çalışmayı aktarmayı hedefliyoruz.

*Yoğun ilginiz için teşekkür ederiz. 1,2 ve 3. hafta eğitimlerimiz için belirlenen kontenjan dolmuştur. 4. hafta kayıtları başladığında ya da ek kontenjan açılması durumunda web sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulacaktır.

Detaylar ve Başvuru Koşulları:
• Eğitimler online olarak zoom uygulaması üzerinden yapılacaktır.
• Temel seviye eğitimler tek gün olarak (Cuma günleri) 14.00-17.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.
• Eğitim uygulamalı olacağından çocuklarımızın izler değil yapar pozisyonda olabilmeleri için eğitim sırasında bilgisayar ve/veya tablet kullanmalarını öneririz.
• Başvuru için Beşiktaş'ta ikamet etme şartı aranmaktadır.
• Katılımcılar eğitimden yalnızca bir kez faydalanabilir.
• Eğitime kaydı gerçekleştirilen katılımcılar e-posta ve SMS yoluyla bilgilendirilecektir. İletişim bilgilerinizin doğruluğundan emin olunuz.

*Eğitimler ücretsizdir.

E-posta: bilimmerkezi@besiktas.bel.tr
Tel: 0212 351 82 59

Eğitim Tarihleri
1. Eğitim 7 Ağustos 2020
2. Eğitim 14 Ağustos 2020
3. Eğitim 21 Ağustos 2020
4. Eğitim 28 Ağustos 2020
Yeni Haberler