Beşiktaş Gençlerin Yanında...

Beşiktaş Gençlerin Yanında...

Uluslararası Gençlik Günü Kutlu Olsun!

Eklenme Tarihi: 14 Ağustos 2020 Cuma

Uluslararası Gençlik Günü, Birleşmiş Milletler tarafından ilk olarak 12 Ağustos 1999 tarihinde kutlanmış; gençleri ilgilendiren kültürel ve hukuksal çeşitli konulara ve sorunlara dikkat çekilmesinin amaçlandığı bir gündür. Bu günün esas amacı gençlik odaklı alanlarda ulusal kapasitenin nasıl güçlendirilebileceği, topluma eksiksiz, etkili ve yapıcı bir katılım için fırsatların nasıl artırılabileceği gibi konuları tartışmaya açmaktır. Bu fırsatlardan biri olan Uluslararası Gönüllülük ise gençlerimize başka bir ülkeyi ve kültürü tanımak, yeni insanlarla tanışmak, yaşamında bir sonraki adımlarına karar vermek, yetenek ve becerilerini geliştirmek, başkalarına yardım etme motivasyonu gibi pek çok kazanım sağlar.

Gençlerimizin ülkemizin geleceğinin temel taşı olduğu inancıyla yola çıkarak bugüne kadar 100’ün üzerinde gencimize Avrupa Birliği programlarıyla yurt dışındaki projelere katılıma fırsatı sağlayan belediyemiz, pandemi sonrasındaki dönemde de üç farklı Avrupa Birliği projesi ile gençlere fırsatlar sunmaya devam edecek. Beşiktaş Belediyesi olarak daima gençlerimizin yanındayız…

Avrupa Birliği Gönüllülük Projelerimiz Devam Edecek!
Pandemi sonrasında da devam edecek olan projelerimiz, Portekiz Portimao ve İspanya Malaga’da gerçekleşecek. 18-30 yaş aralığındaki tüm gençlerimizin başvurabileceği projeler 1 ya da 2 ay sürecek. Proje kapsamında yol, yemek, konaklama, vize ve cep harçlığı gibi tüm masraflar Avrupa Birliği tarafından karşılanacak. Haftalık program çerçevesinde gönüllülük hizmetini tamamlayan gençler, proje tamamlandığında uluslararası geçerliliği olan Youthpass Sertifikası almaya hak kazanacak.

Uluslararası bir deneyim kazanmak ve pandemi sonrasında başlayacak olan projelerimize katılım sağlamak için Ön Başvuru Formunu doldurabilirsiniz. 

Ayrıntılı Bilgi için:
Beşiktaş Belediyesi
Dış İlişkiler Müdürlüğü
Tel: 0212 319 42 42 - Dahili No: 2009
E-posta: euproject@besiktas.bel.trFoto Galeri


Yeni Haberler