Beşiktaş’ta Koronavirüs Tedbirleri Denetimi!

Beşiktaş’ta Koronavirüs Tedbirleri Denetimi!

Beşiktaş’ta Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetim yapıldı...

Eklenme Tarihi: 24 Ağustos 2020 Pazartesi

Beşiktaş’taki kafeler, restoranlar, kuaförler ve alışveriş merkezlerindeki işletmeler Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetlendi. İşletmelere kuralların ihlal edilmesi durumunda gerekli yasal işlemlerin yapılacağı bildirildi.

Koronavirüs vakalarında yaşanan artış nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı "Koronavirüs Denetimleri" genelgesi kapsamında ülke genelinde ortak yaşam alanları sıkı bir şekilde denetleniyor. Koronavirüs salgını sonrası faaliyetlerini dijital ortama taşıyan ve tüm planlarını pandemiye uygun olarak düzenleyen belediyemiz de salgının ilk gününden bu yana semt pazarlarından ticari taksilere, ibadethanelerden restoranlara, kamu kurum ve kuruluşlarından oyun alanlarına ve işletmelere yönelik denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Beşiktaş’ta gerçekleştirilen Koronavirüs denetimleri kapsamında Beşiktaş Kaymakamı Önder Bakan, Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz ve zabıta ekiplerimiz ortak kullanılan alanları denetledi. İşletme sahipleri, çalışanlar ve vatandaşlar, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusunda uyarılırken denetimlerin süreceği ve kurallara uyulmaması durumunda yasal prosedürlerin uygulanacağı belirtildi.

Sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili paylaşım gerçekleştiren Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da şu ifadeleri kullandı: "Ekiplerimiz, kaymakamlık ve emniyet birimleriyle beraber sosyal mesafe ve hijyen denetimlerine devam ediyor. Salgınla mücadele sürecini dayanışma içerisinde atlatmak için komşularımıza gerekli hatırlatmaları yaparak önlemleri titizlikle sürdürüyoruz."


Yeni Haberler