Beşiktaş'ta Eğitimde Fırsat Eşitliği için Büyük Dayanışma!

Beşiktaş'ta Eğitimde Fırsat Eşitliği için Büyük Dayanışma!

Belediye ekiplerimiz, "Askıda Cihaz" kampanyası yardımlarını öğrencilerimize ulaştırmaya başladı…

Eklenme Tarihi: 02 Ekim 2020 Cuma

İlçe sakinlerimiz, belediyemizin uzaktan eğitim sürecine destek olmak ve öğrencilerin derslerinden geri kalmaması amacıyla başlattığı "Askıda Cihaz" kampanyasına yoğun ilgi gösterdi. Kampanyaya katkı sağlayarak dayanışma örneği gösteren komşularımız, ellerindeki tablet, bilgisayar ve televizyonları belediye ekiplerimize teslim ederek ihtiyaç sahibi komşularımıza ulaştırılmasına vesile oldu.

COVID-19 salgının çıktığı ilk günden bu yana komşularımıza maddi ve manevi anlamla her türlü desteği veren belediyemiz, geçtiğimiz günlerde uzaktan eğitim alan öğrenciler için harekete geçmişti. Belediyemiz, ilçedeki hayırsever vatandaşlardan teslim aldığı tablet, bilgisayar ve televizyonları ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırmaya başladı. Böylece evlerinde gerekli cihazlar olmadığı için derslerini takip edemeyen öğrencilerimiz, "Askıda Cihaz" kampanyasıyla derslerinden geri kalmayacak.

Kampanyamıza destek veren hayırsever bir ilçe sakinimiz, "Beşiktaş Belediyesi’ne ve Başkan Rıza Akpolat’a öğrencilerin yanında oldukları için teşekkür ediyorum" diyerek duygularını şu sözlerle ifade etti: "Uzaktan eğitimde imkânı olmayan çocuklar için çok üzülüyoruz. Beşiktaş Belediyemiz sağ olsun bir kampanya düzenlemiş. Elimizde olan bu aletleri onlara iletmemizde yardımcı olacaklar. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın da işine yaramasını umuyorum. İnşallah bir öğrencimize, bir kardeşimize faydası olur."

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da sosyal medya hesabından bir video yayınlayarak bütün komşularımızı kampanyaya destek olmaya davet etti ve şunları söyledi: " 'Askıda Cihaz' kampanyamız dâhilinde eğitim hayatlarına destek olacak cihaz yardımlarınızı çocuklarımıza ulaştırmaya başladık. Destek bekleyen daha çok çocuğumuz var; herkesi askida.besiktas.bel.tr üzerinden cihaz bağışı yapmaya davet ediyorum. Birlikte başaracağız."


Yeni Haberler