Dilek Hemşire’nin Adı Beşiktaş’taki Parkta Yaşayacak!

Dilek Hemşire’nin Adı Beşiktaş’taki Parkta Yaşayacak!

Koronavirüs nedeniyle 30 yaşında hayata veda eden Hemşire Dilek Akçabelen’in adı, Beşiktaş Gazeteciler Sitesi yakınlarında bulunan bir parka veriliyor…

Eklenme Tarihi: 05 Kasım 2020 Perşembe

34 haftalık hamileyken Koronavirüse yakalan Dilek Akçabelen, Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakım hemşiresi olarak görev yapıyordu. COVID-19 teşhisi konulmasının ardından zorlu bir hamilelik süreci yaşayan Dilek Hemşire’nin 31 Mayıs’ta hayata veda etmesi kamuoyunda derin bir üzüntüyle karşılanmıştı.

Bu üzücü gelişmelerin ardından belediyemiz de Ekim ayı meclis toplantısında Gazeteciler Sitesi yakınlarında bulunan ve yenilenme çalışması yapılacak olan bir parka Dilek Akçabelen’ın adının verilmesine dair karar aldı. Alınan meclis kararıyla Dilek Hemşire’nin adı ilçemizdeki parkta yaşayacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Biliyorsunuz pandemi ile mücadelenin en ön safında sağlık emekçileri yer alıyor. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Dünyada COVID-19’dan yaşamını yitiren hemşire sayısı 600. İşte o 600 hemşireden biri de Dilek Akçabelen. Çocuk beklerken yoğun bakım hemşiresi olarak İstanbul Mehmet Akif Ersoy Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev yapan ve maalesef COVID-19’a yakalanan ardından aylarca yaşam mücadelesi veren; bu mücadele içindeyken çocuğunu dünyaya getirip kendisi hayata veda eden bir hemşire Dilek Hemşire... Dilek Akçabelen’in ilçemizde bulunan bir parka adının verilmesinden büyük gurur duymaktayım. Dilek Hemşire’nin şahsında hayatını kaybeden bütün sağlık emekçilerini saygı ve minnetle anıyorum. Bu park aynı zamanda bu büyük mücadelede hayatını kaybeden bütün sağlık çalışanlarına adanmıştır. Bu zorlu mücadelenin üstesinden ancak dayanışma ile gelebiliriz. Bu mücadelede hayatını kaybedenleri unutmayacağız ve sağlık emekçilerinin her koşulda yanında olacağız" ifadelerini kullandı.

Sağlık Emekçilerimizin Yanındayız…
Pandemi sürecinin başından beri sağlık çalışanlarını destekleyen belediyemiz öncelikle 185 yatak kapasiteli 2 öğrenci yurdunu sağlık personellerine tahsis etti. Bu zor süreçte fedakârca çalışan sağlık emekçilerine şükranlarımızı sunmak ve anılarını yaşatmak için ise Ortaköy Mahallesi Portakal Yokuşu Caddesi’ndeki bir duvar, sağlık emekçilerimizi temsil eden bir mural (duvar resmi) ile renklendirildi.
Yeni Haberler