65 Yaş ve Üzeri Komşularımızın Yanındayız

65 Yaş ve Üzeri Komşularımızın Yanındayız

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00­-16.00 saatleri arasında sokağa çıkabileceklerine ve bu saatler dışında sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verdi…

Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2020 Çarşamba

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın her gün 10.00­-16.00 saatleri arasında sosyal mesafe kuralına uymak ve maske takmak kaydıyla dışarıya çıkabileceklerine, bu saatler dışında ise sokağa çıkmalarının kısıtlanmasına karar verdi.

Yapılan açıklamada "10.00­-16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan kamu görevinin niteliği mevcut durumun aciliyeti ve kamu hizmetinin sürekliliğinin sağlanmasında hizmetine ihtiyaç duyulacak başta doktorlar, sağlık çalışanları, eczacılar, seçimle iş başına gelmiş kamu görevlileri, sosyal hizmet kuruluşları görevlileri olmak üzere kamu, görevlileri, işletme sahibi, esnaf, tüccar, sanayici, çiftçi, serbest meslek sahipleri ile çalışanlardan durumlarını aktif sigortalılıklarını gösteren SGK hizmet belgesi, vergi kaydı, şirket yetki belgesi, oda veya birlik kimliğinden biriyle belgeleyenler ile meslek odaları başkanlarının muaf tutulmasına karar verilmiştir" denildi. Sokağa çıkma kısıtlaması 12 Kasım Perşembe günü başlayacak.

Beşiktaş Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi tüm birimlerimizle 65 yaş ve üzeri komşularımızın yanında olmaya devam ediyoruz. İhtiyacınız olması durumunda 444 44 55 No.lu çözüm merkezimize ulaşabilirsiniz.
Yeni Duyurular