Ekiplerimiz Karla Mücadeleye Hazır!

Ekiplerimiz Karla Mücadeleye Hazır!

Beşiktaş’ta karla mücadele için gerekli önlemler alındı...

Eklenme Tarihi: 15 Ocak 2021 Cuma

Karla mücadele ekiplerimiz, kar yağışının ve buzlanmanın olası etkilerine karşı gerekli önlemleri aldı. Alanında uzman ekip ve ekipmanlarla 24 saat çalışma esasına dayanan önlemler, semt sakinlerimizin herhangi bir olumsuzluk yaşamamasını sağlayacak.

Geçtiğimiz günlerde yetkililer tarafından İstanbul'un soğuk, fırtınalı ve kar yağışlı bir havanın etkisine gireceğine dair uyarılar yapıldı. Belediyemiz de hemen teyakkuza geçerek gerekli tüm hazırlıklarını tamamladı. 300 kişilik karla mücadele ekibimiz, komşularımızın herhangi bir mağduriyet yaşamaması için 24 adet kepçe, 1 adet greyder, 12 adet kar küreme ve tuzlama aracı, 14 adet kamyonet elle tuzlama aracı, 2 adet sepetli araç, 2 adet çekici-kurtarıcı araçla olumsuz hava koşullarına karşı hazır bir şekilde bekliyor olacak.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da karla mücadele çalışmalarıyla ilgili olarak sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Başkan Rıza Akpolat, "Kuraklıkla mücadelemiz sürerken yaklaştığı söylenen kar haberi sevindirici. Vatandaşlarımızın Beşiktaş’ta olumsuzluk yaşamaması için ekiplerimiz hazır. Beşiktaş’ta birlikte varız" mesajını iletti.


Yeni Haberler