Ortaköy Kültür Merkezi Yenileniyor!

Ortaköy Kültür Merkezi Yenileniyor!

Belediyemiz, 2015 yılından beri hizmete kapalı olan Ortaköy Kültür Merkezi’ni yenilenen haliyle sanatseverlerin hizmetine açmaya hazırlanıyor…

Eklenme Tarihi: 03 Mart 2021 Çarşamba

Yaklaşık 6 senedir kapalı olan Ortaköy Kültür Merkezimiz, yakın zamanda yenilenen yüzüyle kapılarını tekrar açacak. 218 kişilik tiyatro salonu, 200 m² sergi salonu, kütüphane, okuma salonu ve eğitim alanlarından oluşan merkezimiz, çalışmaların tamamlanmasıyla bünyesinde pek çok yeniliği de barındıracak.

Yenileme çalışmaları hakkında bilgi almak üzere merkezimizi ziyaret eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Ortaköy Kültür Merkezi’nin yakın zamanda açılacağının da müjdesini verdi. Başkan Akpolat’a ziyareti sırasında değerli sanatçılar Zülfi Livaneli ve Sunay Akın eşlik etti. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Akpolat, düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

“Beşiktaş’ı Kültür ve Sanatın Başkenti Yapacağız”

“Sayın Zülfü Livaneli ve Sunay Akın ile birlikte kültür merkezimizde yeni bir sanat anlayışını, yeni bir mekan anlayışının detaylarını konuştuk. Beşiktaşımızın kültür sanat hayatını farklılaştıracak ve zenginleştirecek yeni projeleri hayata geçirmek için çalışmalara başladık. Beşiktaş pandemi sonrası yaşama her alanda hazırlanan bir belediyedir. Sanatın toplumsal ve özgürlükçü ruhunu hep birlikte soluyacağız. Sanatın dayanışma ruhunu Beşiktaş’tan ülkemize taşımak için gerekli her türlü çabayı sergileyeceğiz.

Sanatın ve sanatçının özgür ruhu Beşiktaş’ın özgür ruhuna eşlik edecek. Yeniden hayata ve hayatın bütün güzelliklerine pencere açacağız. Ortaköy Kültür Merkezi yeni yaşamın, yeni sanatın merkezi olacak. Biz göreve gelirken Beşiktaş’ı kültür ve sanatın başkenti yapacağımıza dair söz vermiştik. Bunun için azim ve kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”
Yeni Haberler