Beşiktaş’ta 18 Mart’a Özel Çalışma…

Beşiktaş’ta 18 Mart’a Özel Çalışma…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizin anısına minnet ve saygıyla…

Eklenme Tarihi: 18 Mart 2021 Perşembe

Belediyemiz, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü kapsamında anlamlı bir çalışmaya imza attı. 1913-15 yılları arasında Kabataş Lisesi’nde öğrenci olan ve cephede şehit düşen öğrencilerin anısına bir okul yıllığı hazırlayan belediyemiz daha sonra bu çalışmayı video haline getirdi. Beşiktaş’ın bir değeri olan Kabataş Vakfı Okulları da arşiv süreç yönetiminde çalışmaya destek verdi. Bu özel çalışma daha sonra Beşiktaş Belediyesi ve Başkan Rıza Akpolat’ın sosyal medya hesaplarından paylaşıldı. Zafer’in 106. yıl dönümü kapsamında aynı zamanda Beşiktaş’ın dört bir yanına, şehitlerimize duyduğumuz minneti ifade eden afişler asıldı.

Onlar bir ülkenin yetiştirebileceği en fedakâr öğrencilerdi...

1913-1915 yılları arasında 3 yıl boyunca mezun veremeyen Kabataş Erkek Lisesi öğrencileri için minnet duygumuzu ifade eden okul yıllığı video içerik çalışmasını izlemek için tıklayınız.

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı emanetin büyüklüğünün farkındayız. Atamızın emanetlerini daima koruyacak ve yaşatacağız" diyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da 18 Mart ile ilgili açıklamasında şu sözlere yer verdi: "Dünya siyasi tarihini, bizim bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizi biçimlendiren Çanakkale Zaferi, geleceğimize ışık tutmaya devam ediyor. Ulusumuzun direncini, bağımsızlık istencini canla başla ortaya koyan bütün kahramanlarımız bu toprakların işgal edilemeyeceğini ve bunun bedelinin ne denli ağır olduğunu göstermişlerdir. Büyük komutan Atatürk’ün izinde cesaretle ortaya konulan direniş insanlık tarihinde örneği görülmemiştir. 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106. yıl dönümünde başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahraman şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum."
Yeni Haberler