Meraklı Atölyeler Beşiktaş’ta!

Meraklı Atölyeler Beşiktaş’ta!

Online atölyelerimiz başlıyor...

Eklenme Tarihi: 23 Mart 2021 Salı

Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimiz ile sosyal bir girişim olan Öğrenme Meraklıları iş birliğiyle düzenlenen Meraklı Atölyeler Beşiktaş’ta…

"Dil değişir mi?" konulu ilk online atölyemiz, 26 Mart Cuma günü saat 21.00’de psikolojik danışman, çift ve aile terapisti Özge Öztürk Birdal eşliğinde gerçekleşecek. Pandemi nedeniyle Zoom uygulaması üzerinden düzenlenecek olan atölyelerimize katılım 50 kişi ile sınırlıdır. E-posta ya da telefonla yapılacak olan başvuruların ardından katılımcılara Zoom linki iletilecektir.

Online Atölye: Dil değişir mi?
Tarih: 26 Mart Cuma Saat: 21.00

Atölye Hakkında
Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Dil
Toplumsal cinsiyet eşitliğine duyarlı iletişim; kadın ve erkeğin eşit temsil edildiği, kaynaklardan ve fırsatlardan eşit yararlandığı, rolleri eşit üstlendikleri, karar alma süreçlerinde dengenin gözetildiği, kalıpların sorgulandığı bir dünyanın iletişim dilidir.

Bu atölyede gündelik yaşamda dilimizde yer alan cinsiyet üzerinden toplumun ortak belleğindeki varsayımların konuşulması, cinsiyetçi kalıplar üzerine düşünülmesi, sorgulanması ve değişime yönelik çözümlerin tartışılması amaçlanıyor.

Başvuru Talepleri için:
e-posta: kadindayanismaveyasam@besiktas.bel.tr
Telefon: 0212 319 42 42 – 5022

Yeni Haberler