Beşiktaş'ın Gençleri Avrupa'da

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın (Türkiye Ulusal Ajansı) Avrupa Dayanışma Programı (ESC) kapsamında başvuruda bulunduğumuz "Beşiktaş’ın Gençleri Avrupa’da 6-7-8-9" isimli projelerimiz hibe almaya hak kazanmıştır.

Avrupa Dayanışma Programı (ESC), gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan aynı zamanda toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimidir. Gençleri daha kapsayıcı bir toplum oluşturmak, savunmasız insanları desteklemek ve toplumsal zorluklara cevap vermek için bir araya getiren program, yardım etmek, öğrenmek ve kendini geliştirmek isteyen gençlere ilham verici ve güçlendirici bir deneyim sunar.

"Beşiktaş’ın Gençleri Avrupa’da 6-7-8-9" isimli projeler ile ilgili duyuru ve detaylar pandemi sonrasında diğer duyurularımız ile birlikte besiktas.bel.tr web adresimiz üzerinden yayınlanacaktır. Projelerimize katılım ücretsizdir. Gönüllülük süresi boyunca katılımcıların konaklama, yiyecek, vize, sigorta ve bir miktar cep harçlığı gibi tüm masrafları hibe bütçesinden finanse edilmektedir.

Beşiktaş'ın Gençleri Avrupa'da 6 

Proje kapsamında 18 - 30 yaş aralığındaki gençler arasından seçilecek olan toplam 8 kişi, Portekiz’in Portimao şehrinde belediyeye ait göç ve uyum merkezinde çocuklarla ilgili sosyal ve kültürel etkinliklerde 1 ay boyunca gönüllü olarak gençlik faaliyetlerinde yer alacaktır. Projenin birinci hareketliliği Mart 2020’de tamamlanmıştır. İkinci hareketliliği ile ilgili çağrı ve detaylar pandemi sonrasında web sitemiz üzerinden duyurulacaktır.

Beşiktaş'ın Gençleri Avrupa'da 7 

Proje kapsamında 18 - 30 yaş aralığındaki gençler arasından seçilecek olan toplam 8 kişi, Portekiz’in Portimao şehrinde bulunan Dypall isimli sivil toplum kuruluşunun yürüttüğü yerel gençlik aktivitelerinde 62 gün boyunca gönüllü olarak yer alacaktır.

Beşiktaş'ın Gençleri Avrupa'da 8 

Proje kapsamında 18 - 30 yaş aralığındaki gençler arasından seçilecek olan toplam 4 kişi, İspanya’nın Malaga şehrinde bulunan sivil toplum kuruluşunda engelli rehabilitasyon merkezinde sosyal ve kültürel etkinliklerde 62 gün boyunca gönüllü olarak yer alacaktır.

Beşiktaş'ın Gençleri Avrupa'da 9 

Proje kapsamında 18 - 30 yaş aralığındaki gençler arasından seçilecek olan toplam 4 kişi, Ukrayna’nın Ivona Frankivsk bölgesinde bulunan sivil toplum kuruluşunda spor eğitimiyle ilgili 59 gün boyunca gönüllü olarak gençlik faaliyetlerinde yer alacaktır.