Saha Çözüm Hareketi Beşiktaş’ta!

Saha Çözüm Hareketi Beşiktaş’ta!

Beşiktaş'ta Birlikte Varız...

Eklenme Tarihi: 26 Nisan 2021 Pazartesi

Beşiktaş’ta hayata geçirdiğimiz Saha Çözüm Hareketi ile ekiplerimiz, 93.540 hane, 10.816 iş yeri ve kamusal alan ziyareti gerçekleştirdi. Pandemi döneminde 14 bin gıda paketi, 430 bin sıcak yemek, 3 milyon maske, 104 bin 356 dezenfektan dağıtımı yapıldı.

Belediyemizin Beşiktaş’ta Saha Çözüm Hareketi’ni başlatmasıyla alanında uzman, genç ve dinamik arkadaşlarımızdan oluşan saha çözüm ekibimiz, tüm mahallelerimizde komşularımızın hizmetinde olmaya devam ediyor. Saha Çözüm Ekibimiz, sosyal mesafe kuralları çerçevesinde ve iki kişilik gruplar halinde Beşiktaş’ın mahallelerinde maske ve dezenfektan dağıtıyor, komşularımıza projelerimizi anlatıyor, anketler yapıyor ve sorunları dinleyip talepleri not ediyor. Ekiplerimiz, Beşiktaş’ın hane ve iş yerlerini tek tek dolaşırken Başkan Rıza Akpolat da esnafla ve mahalleliyle buluşuyor…

Vatandaşlarımıza maske, dezenfektan ve Beşiktaş’ın Kent Kültürü Dergisi B+’nın da içinde yer aldığı çantaları teslim eden ekibimiz, mahallelinin talep ve önerilerini kayıt altına alıyor. Komşularımıza aynı zamanda belediyemizin 2019 yılından itibaren yaptığı tüm çalışmaları içeren ve her mahalle için özel hazırlanan broşürler de ulaştırılıyor. Esnafı ziyaret ederek sorun ve taleplerini doğrudan dinleyen Başkan Akpolat da ilgili konuların en kısa zamanda çözüme kavuşturulacağını ve kendisinin de bizzat takipçisi olacağını esnafla ve vatandaşlarımızla paylaşıyor.

Pandemi sürecinde yapılan çalışmaları ve önümüzdeki süreçte hayata geçirilecek projeleri Beşiktaş halkıyla paylaşan Akpolat, sahada kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirtti ve şöyle konuştu: "Biz bu hareket ile sadece kapılara ihtiyaç çantası bırakmakla kalmıyoruz. Aynı zamanda her bir Beşiktaşlının halini hatırını, ihtiyaçlarını soruyor ve ona göre bir eylem planı geliştiriyoruz. Alanlarında uzman ekiplerimizle tüm Beşiktaş’ı adım adım dolaşacağız. Baktığımızda bugün iki yönlü bir ihtiyaç söz konusu; ilki, yurttaşlarımız bu süreçte yalnız olmadıklarını görmek istiyorlar. İkincisi ise temel hijyen malzemesine ciddi derecede ihtiyaç duyuyorlar. Biz yaptığımız çalışmalarla her türlü ihtiyacı karşılıyor ve dayanışmayı ev ev, sokak sokak, cadde cadde örgütlüyoruz."

"Beşiktaş’ta birlikte varız. Mahalle ziyaretlerimiz devam edecek" diyen Başkan Rıza Akpolat çalışmayla ilgili sözlerini şöyle sürdürdü: "Beşiktaş’ta maske ve dezenfektan dağıtacağız. Risk alanı oluşturan yerleri başından beri dezenfekte ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz. Ben de ekibimizle birlikte bütün komşularımızla bir arada olacağım. 23 mahallenin tamamında olacağım. Beşiktaş’ta girilmedik sokak bırakmayacağız. Bu işi birlikte başaracağız. Varsak da hep birlikte varız." 

Saha Çözüm Verileri
Saha Çözüm Ekibimizin 65 iş günü süresince yapmış olduğu saha çalışmalarında;
• İhtiyaç sahibi 1.226 aile tespit edildi.
• 1.661 sosyal yardım talebi alındı.
• 7.379 talep alındı. 6.534 talep anında yerine getirildi.
• 10.816 iş yeri ile 93.540 hane ziyaret edildi; toplamda 104.356 mesken ziyareti yapıldı.
• 2.446.660 maske, 104.356 adet dezenfektan dağıtıldı.
• 23 mahalle ziyaret edildi. 18.525 km yol yüründü. 713.830 merdiven çıkıldı.
• 7.999 kişiyle anket yapıldı.
• 1478 apartman görevlisi ile görüşüldü; kendileriyle sosyo-meslek anketi yapıldı.
• 1 hafta süresince 43 kahvehane ve çay ocağı ziyaret edildi.
• 1 hafta süresince 43 camii, 12 kilise, 1 cem evi, 1 sinagog; toplamda 57 ibadethane ziyaret edildi.
• 2 hafta süresince 77 Sivil Toplum Kuruluşu ziyaret edildi.

   

Yeni Haberler