Beşiktaş'ta Yepyeni Bir Dayanışma Ağı Başlıyor!

Beşiktaş'ta Yepyeni Bir Dayanışma Ağı Başlıyor!

Semt Kart uygulaması başlıyor...

Eklenme Tarihi: 07 Temmuz 2021 Çarşamba

Belediyemiz, Beşiktaş esnafının yanında olmak ve vatandaşlarımızın daha avantajlı alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla Semt Kart uygulamasını hayata geçiriyor. Beşiktaşlı vatandaşlarımız alışverişini Semt Kart ile ilçenin esnafından yaparak hem indirimlerden faydalanabilecek hem de Beşiktaş’ın esnafına katkıda bulunacak.

Semt Kart Nedir?
Beşiktaşlı komşularımızın Beşiktaş’ın esnafından indirimli alışveriş yapmasını sağlayan bir karttır. Esnafın belirlediği indirim tutarı Semt Kart’a tanımlanarak vatandaşımızın indirimden faydalanması sağlanır. Semt Kart ile ilçemizin yerel ekonomisi desteklenirken Beşiktaşlıların da hizmete ulaşması kolaylaşır.

Semt Kart’a Nasıl Sahip Olabilirim?
semtkart.besiktas.bel.tr adresindeki başvuru ekranında yer alan formu doldurmanız yeterli.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da belediye olarak esnafın durumuna dikkat çekmek için kampanyalar düzenlediklerini belirterek şunları dile getirdi:
"Nisan 2019’dan bu yana mücadele ettiğimiz pandeminin hepimizin hayatına olumsuz etkileri oldu. Ama bazı kesimleri daha da kötü etkiledi. Ülkemizde küçük esnafın yüzde 65’i borçlar altında ezildi. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak istedik ki sizler mahallenizdeki esnaftan alışveriş yapın. Bu zor günlerde hep birlikte esnafımıza sahip çıktık. Şimdi de Beşiktaş’ta Semt Kart uygulamamızı başlatıyoruz. Bu uygulamayla sizlere mahallenizde avantajlı alışveriş yapma imkânı sunuyoruz. Semt Kartınızla siz indirimlerden faydalanırken esnafımızın pandemi sonrası güçlenmesine de katkı vermiş olacaksınız. Beşiktaş’ta pandeminin yıkıcı etkilerini hep beraber ortadan kaldıracağız. Çünkü Beşiktaş’ta birlikte varız!"


Yeni Haberler