Başkanlar Sel Felaketinin Yaşandığı Bozkurt’u Ziyaret Etti

Başkanlar Sel Felaketinin Yaşandığı Bozkurt’u Ziyaret Etti

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’nun Bozkurt ilçesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu…

Eklenme Tarihi: 20 Ağustos 2021 Cuma

Türkiye, yangın felaketlerinden sonra Batı Karadeniz’de yaşanan sel felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. Kastamonu’nun Bozkurt ve Sinop’un Ayancık ilçesinde meydana gelen sel felaketleri sonrası tüm kurumlar teyakkuza geçerek destek vermeye başladı. Bu kapsamda belediyemize bağlı ekipler de selde ağır zarar gören bölgeye giderek arama kurtarma çalışmalarına destek verdi. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da önce Bozkurt’a ardından Abana, Çatalzeytin ve Azdavay ilçelerine giderek yapılan çalışmaları yerinde inceledi ve selzedelerle bir araya geldi. Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ile birlikte sel bölgesine giden Akpolat’a incelemeleri sırasında Kastamonu Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Hasan Baltacı, CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, CHP Bozkurt İlçe Başkanı Güvenç Demirezen, CHP Azdavay İlçe Başkanı Murat Karaburuk, Abana CHP İlçe Başkanı Arzu Aykın, Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Esra Yenidünya eşlik etti.

Başkan Akpolat, Beşiktaş Belediyesi olarak yangın ve sel bölgelerine hemen yardım ulaştırdıklarını belirterek bundan sonra da yaraların sarılması için çabalarını sürdüreceklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık ile beraber sel felaketinin büyük kayıplara yol açtığı Bozkurt’a geldik. Çarpık kentleşmenin acı sonuçlarına tanık oluyoruz. Ama hayat yeniden kurulurken yurttaşlarımızın yanındayız. Dayanışmayla felaketlerin üstesinden geleceğiz."

Selden dolayı mağdur olan esnaf ile de görüşen başkanlar, sel mağdurlarının yanında olacaklarını belirtti. Başkan Akpolat, son olarak "Sel bölgesinde kullanılamaz durumdaki caddeyi kısa sürede ulaşıma hazır hale getiren İBB ekiplerine, arama kurtarma, altyapı, temizlik, mobil mutfak gibi hizmetlerle ilk günden itibaren bölge halkının yanında olan Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum" diyerek sözlerine son verdi.
Yeni Haberler