Aşevimiz Her Gün 650 Haneye Sıcak Yemek Ulaştırıyor!

Aşevimiz Her Gün 650 Haneye Sıcak Yemek Ulaştırıyor!

Temiz, hızlı ve güvenilir aşevimiz ile ihtiyaç sahibi komşularımızın yanındayız…

Eklenme Tarihi: 26 Ağustos 2021 Perşembe

Belediyemize bağlı Aşevi, günde 650 haneye sıcak yemek ulaştırarak ihtiyaç sahibi komşularımızın yanında olmaya devam ediyor. Aşevi personelimiz tarafından özenle hazırlanan yemekler, uzman ekibimiz tarafından denetlenerek dağıtıma hazır hale getiriliyor. Pandemi sürecinde ve Ramazan ayında da komşularımızın yanında olan ekiplerimiz, her gün 23 mahalleye giderek 650 haneye sıcak yemek ulaştırıyor.

Bulaşıkhane, hamur hazırlık, et hazırlık, tavuk hazırlık, salata hazırlık ve paketleme olmak üzere farklı hazırlık odaları bulunan aşevimizdeki tüm işlemler belediyemiz bünyesindeki profesyonel ekip tarafından gerçekleştiriyor. Uzman gıda mühendislerimiz tarafından ihtiyaç sahiplerinin sağlık durumuna göre kalori miktarı belirlenerek dağıtıma hazır hale getirilen birbirinden leziz yemekler yine aşevimiz bünyesindeki aşçılar tarafından hazırlanıyor.

Gıda Mühendisi ve Aşevi Yöneticisi Nurşen Coşkunoğlu, yemeklerin büyük bir özenle hazırlandığını belirterek aşevi hakkında şu bilgileri paylaştı: "Mutfağımızda dört tane soğuk hava deposu, bir kuru gıda deposu, sekiz adet yer ocağı, iki adet konveksiyonel fırın, bir adet döner makinemiz bulunmaktadır. Ambalaj kapatma makinemizi aldık böylece saatte 1500 tane, el değmeden, yüksek sıcaklık ve basınç etkisiyle paketleme yapılıyor. Ayrıca belediyemiz tarafından öğrenci yurtları, kreşler, taziye evleri, duraklar ve ihtiyaç sahibi komşularımıza çorba dağıtımı da gerçekleştirilmektedir."

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da yemeklerin hazırlanış sürecini anlatan bir video paylaşarak şu ifadeleri kullandı: "Beşiktaş’ta dayanışmayı büyüterek yeni aşevimizi komşularımızın hizmetine sunduk. İhtiyacı olan her ev için sıcak yemek hazırlıyoruz. İhtiyaç sahibi tüm komşularımızın yanında olmaya, bütün imkânlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz."


Yeni Haberler