30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun!

Beşiktaş'ta bayram coşkusu doyasıya yaşandı...

Eklenme Tarihi: 01 Eylül 2021 Çarşamba

Büyük Zafer’in 99. yılı, geleneksel zafer yürüyüşü ve 30 Ağustos Zafer Bayramı özel konseri ile Beşiktaş’ta coşkuyla kutlandı. Zafer Haftası'nın açılışını Moğollar ve Grup Gündoğarken konser etkinlikleriyle yapan belediyemizin düzenlediği Büyük Zafer kutlamaları, 30 Ağustos sabahı resmi törenle başladı. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın katıldığı resmi tören Beşiktaş Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.

Geleneksel Zafer Yürüyüşü

Akşam saatlerinde Balmumcu’dan Beşiktaş’a doğru gerçekleştirilen geleneksel zafer yürüyüşüne binlerce vatandaşımız katılım gösterdi. Beşiktaşlılar, ellerinde bayraklarla marşlar eşliğinde Barbaros Meydanı'na yürüdü.

Zafer Bayramı Özel Konseri

Yürüyüşün ardından Barbaros Meydanı’na kurulan sahnede konser programımız başladı. Belediyemizin Getir ana sponsorluğunda ve +1 katkılarıyla düzenlediği REVIVAL Konserleri kapsamında sevilen sanatçı Gülşen sahnedeydi. Konsere 10’uncu yıl Marşı ile başlayan sanatçı, meydanı dolduran tüm vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı ve "Bugün duyguların en üst seviyede olduğu bir gün. Burada olduğum için çok mutluyum. Biz bu zaferi sonsuza kadar kutlayacağız. Bu akşam şarkılarımızı burada zafer duygusuyla söyleyeceğiz" şeklinde konuştu. 

Konser sonrası vatandaşlarımıza hitap eden Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Başkan Akpolat ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Zafer Bayramı, çiftçisinden öğrencisine, madencisinden kadınlarına ülkemizin her kesiminin Kurtuluş Bayramı’dır. Hepimize kutlu olsun. Çok mutlu ve gururluyuz. Çünkü Zafer Bayramı, ulusumuzun kurtuluşu; ‘Ya İstiklal ya Ölüm’ diyerek yola çıkanların bayramıdır. Bugünü o coşkuyla kutluyoruz. Kutlamaya da devam edeceğiz. Bizim yolumuz Cumhuriyet’in, aklın, bilimin yolu. Bu yolda beraber yürüyeceğiz. Çünkü bu yol Mustafa Kemal’in yolu. Bunun için çok çalışacağız. Başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu ülkenin bağımsızlığı için hayatını kaybetmiş, bedel ödemiş herkesin anısı önünde saygıyla eğiliyorum." Başkan Akpolat, coşkulu konser sonrası konuk sanatçımız adına Tema Vakfı’na bağışlanan fidan plaketini sanatçı Gülşen’e takdim etti. 


Yeni Haberler