Bebek Spor Festivali Sona Erdi!

Bebek Spor Festivali Sona Erdi!

Belediyemizin ev sahipliğinde düzenlenen Bebek Spor Festivali, yaklaşık bin sporcunun katıldığı Bebek 10k koşusuyla son buldu…

Eklenme Tarihi: 01 Kasım 2021 Pazartesi

Türkiye Atletizm Federasyonu ve belediyemizin destekleriyle düzenlenen Bebek Spor Festivali, 29 -31 Ekim tarihleri arasında Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda gerçekleşti. Spor ve eğlence dolu festival kapsamında ilçe sakinlerimiz hem birbirinden farklı etkinliklere katıldı hem de Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı. Festival alanında 3 gün boyunca sabah sporu, yarışmalar, müzik dinletileri, video gösterimleri, konserler, dans gösterileri, söyleşiler, eğitimler, dans, zumba ve yoga gibi birbirinden farklı ve eğlenceli etkinlikler düzenlendi.

3 gün süren Bebek Spor Festivali, Bebek 10k Koşusu ile son buldu. 31 Ekim Pazar günü yaklaşık bin sporcunun katıldığı yarışın startını Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat verdi. İlk olarak patencilerin başladığı yarışta sporcular, 10 kilometrelik parkuru tamamlamak için mücadele etti. Trafiğe kapalı alanda gerçekleşen koşuda ilk önce Bebek Parkı’na doğru koşan sporcular daha sonra Ortaköy sahiline yöneldi. Ortaköy’e ulaşan sporcular tekrar koşunun başlangıç yeri olan Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’na doğru koşarak parkuru tamamladı. Bebek 10k Koşusu sonrasında dereceye giren sporcular, madalya ve kupalarını Başkan Akpolat ve belediye başkan yardımcılarımızın elinden aldı.

Erkeklerde yarışın birincisi 28:35’lik derecesiyle Getaye Fisseha Gelaw olurken Simon Kiruthi Muthoni ikincilik, Murat Emektar ise üçüncülük madalyasını kazandı. Kadınlarda Milli Sporcu Şilan Ayyıldız birinci, Damla Çelik ikinci, Burcu Subatan ise üçüncü oldu. Paten erkeklerde 17:36’lık derecesiyle Milad Salehi birincilik madalyasını kazanırken Ahmet Kepür ikinci, Ata Sadegh Abedin de üçüncü oldu. Paten kadınlarda birinciliği Niloufar Mardani, ikinciliği Dorsa Shahriari ve son olarak üçüncülüğü 22:34’lük derecesiyle Dilek Paksoy kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından COVID-19 yönergesine uygun olarak düzenlenen organizasyonda kadın ve erkek genel kategorilerinde kürsüye çıkan herkese özel tasarlanmış madalya, kupa ve para ödülü takdim edildi. Paten yarışmasında dereceye giren ilk üç kadın ve erkek sporcuya da kupa, madalya, hediye çeki ve sürpriz hediyeler dağıtıldı.

Koşu öncesi açıklamalarda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, "Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Beşiktaş’ta spor festivali düzenledik. Bugün festivalimizin son günü. Etkinliğimiz büyük ilgi gördü. Ben de bu etkinlikte koşacağım. Sporu ve sporcuyu önemsiyoruz. Sporu Beşiktaş’ın kılcal damarlarına yaymaya çalışıyoruz. İyi yaşamı destekleyen bu tip spor faaliyetlerimize devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Yeni Haberler