Beşiktaş’ta Kara Kışla Omuz Omuza Mücadele!

Beşiktaş’ta Kara Kışla Omuz Omuza Mücadele!

"Günde 5 bin adet yemek kapasiteli Aşevimiz ile Beşiktaş’taki ihtiyaç sahibi tüm komşularımıza sıcak yemek ulaştırıyoruz…"

Eklenme Tarihi: 07 Aralık 2021 Salı

Belediyemiz, kara kışla mücadele kapsamında ekonomik sıkıntı çeken vatandaşlarımızın yanında olmaya ve dayanışmayı büyütmeye devam ediyor. Günlük 5 bin adet yemek kapasiteli aşevimizde profesyonel bir ekip tarafından üretilen ve hijyen şartlarına uygun olarak paketlenen yemekler, her sabah saat 07.00’de dağıtıma çıkarılıyor. Sıcak yemekler, her gün ihtiyaç sahibi ailelere, kreşlere, öğrenci yurtlarına, gençlik merkezimize, Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimize ve Engelli Koordinasyon Merkezimize dağıtılıyor.

Aşevini ziyaret ederek yemeklerin üretim aşamasını ve yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ihtiyaç sahipleri için hizmete sunulan Aşevimiz hakkında şunları söyledi: "Ekonomik sıkıntıların derinleştiği üst üste gelen zamların hepimizin hayatını zorlaştırdığı bir dönemdeyiz. Kara kışın etkilerini bu yıl hep beraber daha derinden hissettiğimiz günler yaşıyoruz. Biz Beşiktaş Belediyesi olarak komşularımızı bu ekonomik sıkıntılardan bir nebze olsun koruyabilmek için çözüm yolları geliştirmeye çalışıyoruz. Beşiktaş’a yepyeni bir Aşevi kazandırdık. Her gün ihtiyaç sahibi ailelere, kreşlere, öğrenci yurtlarına, gençlik merkezine, kadın dayanışma ve yaşam merkezine ve engelli koordinasyon merkezine yemek ikramında bulunuyoruz. Yine aşevimizde hazırlanan sıcak çorbaları Mobil Öğrenci’Ye aracımız ile günde en az bin üniversite öğrencisine ulaştırıyoruz. Ayrıca Covid-19 karantinasındaki ihtiyaç sahibi komşularımıza 10 gün boyunca yemek gönderimi yapıyoruz. Talep olduğunda taziye evlerine de aşevimizden yemek çıkarıyoruz. Beşiktaş Belediyesi olarak ihtiyacı olan tüm komşularımızın yanındayız ve omuz omuza kara kışla mücadele etmeye devam edeceğiz."


Yeni Haberler