Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı Başlıyor!

Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı Başlıyor!

Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimizin düzenlediği atölyeler devam ediyor...

Eklenme Tarihi: 07 Ocak 2022 Cuma

Belediyemiz, Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği (KİH-YÇ) iş birliğiyle 16 hafta sürecek olan bir eğitimi programına başlıyor. Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP), haftada 1 gün ve günde 4 saat olmak üzere Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimizde yüz yüze olarak gerçekleştirilecek. 13 Ocak'ta başlayacak olan program kapsamında KİH-YÇ eğitim modülü atölye çalışması şeklinde uygulanacak.

KİHEP Hakkında
Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı, kadınların güçlenerek stratejilerini üretmeleri için gerekli donanımı sağlayan bir araç olarak tasarlandı. Program, kapsamlı içeriği ve izlediği yöntem sayesinde kadınların yaşadığı bilinçlenmeyi ve insan hakları konusunda edindikleri bilgiyi eyleme dönüştürebilmelerini sağlamaktadır. KİHEP hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Eğitim programı çerçevesinde tanışma, ihtiyaç saptanması, kadının insan hakları, anayasal ve medeni haklar, kadına karşı şiddet ve aile içi şiddet, şiddete karşı stratejiler, kadının ekonomik hakları, iletişim, toplumsal cinsiyet rollerine duyarlı çocuk eğitimi, kadın ve cinsellik, kadın ve doğurganlık hakları, kadın ve siyaset, feminizm ve kadın hareketi, kadın örgütlenmesi konuları işlenecektir.

Detaylar
• Süreçsel eğitimimizde devamlılık esası vardır. KİHEP eğitim programına düzenli katılım halinde Kadının İnsan Hakları - Yeni Çözümler Derneği tarafından düzenlenen katılım belgeleri verilecektir.
• Eğitim kapsamında kullanılacak materyaller belediyemiz tarafından sağlanacaktır.
• Katılımcı sayısı 20 kişi olarak belirlenmiştir. Kayıtlar dolduğu takdirde yeni gruplar oluşturulacaktır.
• İlk atölye çalışması 13 Ocak 2022 tarihinde başlayacak ve 28 Nisan 2022’ye kadar her Perşembe günü 10.00-15.00 saatleri arasında Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi’nde gerçekleşecektir. (12.00-13.00 saatleri arası öğle arasıdır.)
• Eğitim programı hakkında bilgi edinmek ve kayıt yaptırmak için Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezimizi arayabilirsiniz. Program için tıklayınız.

Tarih: 13 Ocak - 28 Nisan 2022 (Perşembe günleri)
Saat: 10.00-15.00
Yer: Kadın Dayanışma ve Yaşam Merkezi
Adres: Levent Mah. Yasemin Sok. No: 2 Beşiktaş/İstanbul

Bilgi ve Başvuru için:
e-posta: kadindayanismaveyasam@besiktas.bel.tr
Telefon: 0212 319 42 42 - 5022
Yeni Haberler