Gösterim Seçkisi 3

Men Dakka Dukka

Yönetmen: Gülsüm Güler Özen / Türkiye - Süre: 8 dak.

Tecavüzcüsüyle evlenmeye zorlanmış genç bir kadının sesinin olmadığı, duyulmadığı bir yerde kendi adaletini arayışının hikayesi.


Mavka

Yönetmen: Alona Shylova / Ukrayna - Süre: 5 dak. 

İki kız gölde yüzmeye gider. Yol boyunca, genç kadınlar olarak günlük yaşamlarından ve yetişkinlik dönemindeki sorunlardan bahsederler. Gölde yüzmek, kızlardan birinin Ukrayna efsanelerinden gizemli yaratık Mavka ile tanışana kadar özel bir şey vaat etmez.

Bayrak (The Flag) 2021

Yönetmen: Pınar Göktaş / Türkiye - Süre: 12 dak. 52 sn
Türkçe - İngilizce Altyazılı

Bayrak filmi İstanbul’un muhafazakar bir semtinde yalnız yaşayan Eylem’in bir yanlış anlaşılma sonucu başına gelenleri kara komediye göz kırparak anlatan ve gerçek bir hikayeden yola çıkan kurmaca bir kısa filmdir. Eylem geç saatte işten geldiği bir akşam alt komşusunun balkonuna yanlışlıkla sütyenini düşürür. Bir ‘kadınlık bayrağı’ gibi çamaşır ipinde sallanan sütyenini alt kata inip almalı ve kimse görmeden bu konuyu kapatmalıdır. Fakat sütyenin peşinden giden Eylem bir yanlış anlama sonucu kendini karakolda bulur.

Alma

Yönetmen: Lorraine Jones Molina / Porto Riko - Süre: 15 dak.

Gerçek olaylardan esinlenen Alma, horoz dövüşü eğitmeni olarak çalışan ve tacizci bir ilişkinin sancılarına yakalanan bekar bir annenin hikayesidir. Bir sabah bir daha geri dönmemek üzere koşuya çıkar. Biri onun için dua ederken yaşam ve ölüm anılar aracılığıyla birleşir.