Gösterim Seçkisi 5

All Good

Yönetmen: Luisa Ricar / İsviçre - Süre: 18 dak. 58 sn

"Her şey yolunda. Biraz parti, biraz madde kullanımı, birlikte dünyanın ciddiyetini bastırır. Her şey yolunda. Bir hafta sonundan diğerine, açık ilişki, arkadaşlar arasında ara sıra cinsellik. Her şey yolunda. Hayır diyememek. Hakkında konuşmamak. Aşırı tepki vermek istememek. Yine de her şey yolunda mı?"
Yankı (Echo) 2020

Yönetmen: Hazal Kara - Sezin Ertek / Türkiye - Süre: 19 dak.
Türkçe - İngilizce Altyazılı

Korkmak ama cesaret etmek, evde olmak ama güvende hissetmemek… Defne, yazdığı kitap nedeniyle hapis cezasına çarptırılmış bir gazetecidir. Özgürlüğüne yeniden kavuşup geride bıraktığı hayatına döner ancak hiçbir şey eskisi gibi değildir. İstanbul’un kaotik havası, yaşadığı karanlık günlerin travmasıyla birleşir ve Defne'nin korku ve paranoya dolu bir gün geçirmesine neden olur. Korkuyla yaşamaya alışmak mümkün müdür?


The Sound of Birds Stops the Noise in My Mind

Yönetmen: Michele Flury / İsviçre Süre: 13 dak. 46 sn
Almanca - Türkçe, İngilizce Altyazılı

Genç bir çift büyük bir bunalım yaşamaktadır, manik bozukluk geçiren adam kendini psikiyatri kliniğinde bulur. Kadın evdedir. Suçluluk, yardım ve bağımlılık konusunda kendini sorguya çeker. Akıl, duygu ve hayal gücünden oluşan kolaj tekniği ile varsayılan normun raydan çıkmasına neden olur.
Reverie

Yönetmen: Nur Güzeldere / Türkiye - Süre: 3 dak. 05 sn

İki yabancı kızın deniz kenarında karşılaşması, kendi yansımaları onları görmeye ve kimliklerini aramaya götürmüştür. Kendi başlarına aynada gördükleri yansımaya karşın birlikte olduklarında bireycilik yavaşça kaybolur ve yerini doğanın gücüne bırakır.