Tranquilli!!!

Tranquilli!!! - Süre: 60 Dakika

Oyun Hakkında
Tranquilli!!!, modern bir erkeğin sakinliğini araştıran mizahi bir bedensel tiyatro performansı. Oyun, çocukları ve yetişkinleri bir araya getirmek için jest ve bedenin evrensel dilini bir anahtar olarak kullanıyor. Tranquilli!!!, her yaştan izleyici için bir performans.

Tranquilli!!!, hayatından son derece memnun, karizmatik birisi. Çalışırken havuç yiyen, öğle yemeği sırasında basket oynayan birisi. Düş kuran ve objelere hayat veren bu kurgu karakter, kanatlı bisikleti sayesinde her yere ulaşmakta, büyük şehirlerde gezip, güneşi ararken deniz üzerinde uçmakta serbest. Tranquilli!!!, uçmayı düşleyen çocuklar ve yetişkinler için bir oyun.

Mizahi elementlerle ele alınan Tranquilli!!!, günlük hayatın çılgın akışını romantik anlarla, aşk tarafından yazılmış saf şiirlerle, belki hayatın kendisiyle, belki de küçük bir kuş gibi yaşama biçimiyle kesiyor. Bu kuş, güneşin ışıklarıyla beslenmek için masmavi gökyüzünde uçuyor ve bazen de bir kum tepesi üstünde duş almak için duraklıyor.

Tranquilli!!! İşte böyle oyun… Söze ne hacet! O basketbol oynuyor, hiç çalmayan telefonları cevaplıyor, onun anları bir akış; anlık bir şekilde kesilen bir uçuş, tıpkı duş aldıktan ve kumda oynadıktan sonra uzaklara uçan bir kuş gibi.

Yazan, Yöneten, Oynayan: André Casaca
Asistanlar: Fabrizio Neri ve Teresa Bruno
Teknik Asistan: Anna Draghi
Sahne Teknik Ekipmanları: Silvano Costagli
Müzik: A.Piazzolla, A. Tango, S. Mendes
Yapım: Teatro C’art Comic Education
Oyun türü: Palyaço, Mim
Dil: Beden Tiyatrosu

* Oyun hem yetişkinler he de çocuklar için uygundur.
* Yabancı dil bilmeyenler için uygundur.