21. Geleneksel Arnavutköy Şenliği Sona Erdi!

21. Geleneksel Arnavutköy Şenliği Sona Erdi!

İstanbul’da “Mahalle Dayanışması” kavramını korumayı başarmış ender mahallelerden biri olan Arnavutköy, 19 Haziran Pazar günü İstanbulluları Ömer Yılmaz Güven Parkı’nda ağırladı…

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2022 Perşembe

Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği ve belediyemiz iş birliğiyle 21’incisi düzenlenen Geleneksel Arnavutköy Şenliği, vatandaşlarımızın yoğun ilgisiyle 19 Haziran Pazar günü Ömer Yılmaz Güven Parkı’nda gerçekleşti. Vatandaşlarımız, kitap standlarını ve el sanatları sergilerini ilgiyle ziyaret ettikten sonra şenlik çerçevesinde düzenlenen konserlerde doyasıya eğlendi.

1998 yılından beri Boğaziçi kültürünü, tarihini ve geleneğini yaşatan Arnavutköy Şenliği kapsamında konserler, sergiler ve rengarenk etkinlikler düzenlendi. Kent kültürünün ve mahalle dayanışmasının öne çıkarıldığı şenlikte çok sayıda vatandaş, sanatçı, yayınevi ve sivil toplum kuruluşu bir araya geldi. Şenlik kapsamında Opera Sanatçısı Kut Işın Eren, Adil Akbaşoğlu ve Grubu, Kosta - Tuba ve Grubu, Grup Gündoğarken ve Eda Baba verdikleri konserlerle katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı.


Yeni Haberler