Levent Kültür Merkezi'nde Sinema Keyfi Sürüyor

Levent Kültür Merkezi'nde Sinema Keyfi Sürüyor

Beşiktaş Belediyesi'nin yepyeni bir programla yeniden sanatseverlere sunduğu Levent Kültür Merkezi, Beşiktaş Kentlilerini vizyon filmleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2009 Perşembe

 
BAŞKA SEMTİN ÇOCUKLARI

Yer: Levent Kültür Merkezi
Gösterim: 29 Mayıs - 11 Hazitan 2009
Seanslar: 14.00 / 16.30

Beşiktaş Belediyesi'nin yepyeni bir programla yeniden sanatseverlere sunduğu Levent Kültür Merkezi, Beşiktaş Kentlilerini vizyon filmleriyle buluşturmaya devam ediyor.

29 Mayıs - 11 Haziran 2009 tarihleri arasında, yönetmenliğini Aydın Bulut'un yaptığı "Başka Semtin Çocukları" adlı film, 14.00 ve 16.30'da olmak üzere her gün iki seansla Levent Kültür Merkezi'nde gösterimde olacak.

İlk gösterimi 45. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde yapılan filmle, yönetmen Aydın Bulut "Behlül Dal Genç Yetenek Ödülü" alırken, Volga Sorgu "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve Türker İşçi "En İyi Sanat Yönetmeni" ödüllerini aldı.

FİLMİN KÜNYESİ

Yapımcı: Aydın Bulut-Serkan Turhan
Yönetmen: Aydın Bulut
Senaryo: Aydın Bulut-Serkan Turhan
Görüntü Yönetmeni: Tolga Çetin
Müzik: Cem Yıldız
Sanat Yönetmeni: Türker İşçi
Tür : Dram 
Süre : 95 dk.
Web Sitesi: www.baskasemtincocuklari.com

Oyuncular

Mehmet Ali Nuroğlu (Semih) , İsmail Hacıoğlu (Veysel) , Volga Sorgu Tekinoğlu (Simo) , Ertan Saban (Gürdal) , Eyşan Özhim (Canan) , Bülent İnal (Kerim) , Avni Yalçın (Ali Dayı) , İpek Yaylacıoğlu (Saadet) , Özge Özder (Gül) , Erkan Bektaş (Haydar) , Serkan Keskin (Engin) , Taner Barlas (Hasan) , Bora Sivri (Nusret) , Filiz Ahmet (Beyza)


Konu

Gazi Mahallesi’nde yaşayan iki yakın arkadaşın “başka bir hayat” özlemi içinde, bulundukları ‘çöplükten’ kurtulma hayallerini ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için ödemek zorunda oldukları “bedelleri” konu alıyor.

Paralel polisiye kurguyla beslenen öykü, Güneydoğuda’ki operasyonlarda gösterdiği “kahramanlıkla” askerden bir ay erken terhis edilmiş olan Semih’in (Mehmet Ali Nuroğlu) askerden döndüğü gün kardeşinin cenazesiyle karşılaşması ve kardeşinin katilini aramasıyla devam ediyor.

Kardeşinin katilini bulmak için harekete geçtiğinde cevaplanması zor sorularla dolu bir başka savaşın içine sürüklenen Semih, gerçeğin arayışı içinde iz sürerken, "kaybedilen" şeyin sadece kendi kardeşinin hayatı olmadığını görecek, “Öteki İstanbul’’ da kaybetmeye mahkum edilmiş hayatların öfke ve çaresizlik duygularıyla beslenen sert yüzüyle de hesaplaşmak zorunda kalacaktır.

Yeni Haberler