Modern Folk Üçlüsü'ne Saygı

Modern Folk Üçlüsü'ne Saygı

Ülkemizin en köklü müzik gruplarından Modern Folk Üçlüsü, kırkıncı sanat yılını "Ustalara Saygı" toplantıları kapsamında kutladı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

 
Ülkemizin en köklü müzik gruplarından Modern Folk Üçlüsü, kırkıncı sanat yılını "Ustalara Saygı" toplantıları kapsamında kutladı.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliği, 29 Temmuz 2009 Çarşamba akşamı Abbasağa Parkı’nda ülkemizin ezgilerini kırk yıldır tüm dünyaya duyuran topluluk için gerçekleştirildi.

Abbasağa Parkı’nın bu yazki ilk ustaları, 1969’dan beri geleneksel ezgilerimizi çokseslendirerek
müziğimizde kendine özgü bir yer edinen Modern Folk Üçlüsü oldu. Ahmet Kurtaran, Doğan Canku ve Selami Karaibrahimgil’den oluşan topluluk için hazırlanan gece, birlikteliklerinin ilk dönemlerinden bugüne, kırk yılın adeta müzikal bir özetini çıkardı.

“Ustalara Saygı” gecesinde, Modern Folk Üçlüsü’nü geride bıraktığı kırk yılda birlikte çalıştığı, dostluklar kurduğu, dönüm noktalarını birlikte geçtiği arkadaşları da yalnız bırakmadı.

Gecede, Arda Uskan, Burhan Karaçam, Can  Gürzap, Deniz Adanalı, Esin Afşar, Fatih Orbay, Hakan Güngör, Hıncal  Uluç, İzzet Öz, Naim Dilmener, Necip Kışlalı, Özalp Birol, Yuri  Ryadchenko da Modern Folk Üçlüsü ile birlikte zaman zaman sahne alarak  etkinliğe katıldılar.
 
 
Kurulduğu günden bu yana birçok ülkede gerçekleştirdiği konserlerle müziğimizi dünyaya tanıtan, Seul ve Eurovision’un da aralarında bulunduğu şarkı yarışmalarında Türkiye’yi temsil eden Modern Folk Üçlüsü’nün kırk yıllık müzik yolculuğu, gecede gerçekleştirilen bir dia gösterisiyle de sanatseverlerle paylaşıldı.

Yeni Haberler