"Aziz Ayşe" 2 Mayıs’ta Levent Kültür'de!

"Aziz Ayşe" 2 Mayıs’ta Levent Kültür'de!

Kağıt toplayarak kazandığı paraları “Benim de topluma bir katkım olsun” diyerek hayır kurumlarına bağışlayan “Aziz Ayşe”nin hikayesini kaçırmayın.

Eklenme Tarihi: 30 Nisan 2014 Çarşamba

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, "Her Cuma Yeni Sinema" etkinliği kapsamında Elfe Uluç’ın “Aziz Ayşe” filmi 2 Mayıs’ta Levent Kültür’de!

2 Mayıs 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından yönetmen Elfe Uluç izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

“Her Cuma Yeni Sinema”, 9 Mayıs’ta Deniz Akçay’ın “Öksüz”” filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
Kâğıt toplayıcısı Ayşe, medyanın çarkında sıradan bir dişli gibi çalışan Elif ve onun Amerika'da müzik eğitimi almış olan sevgilisi Murat’ın kesişip ayrılan yollarını anlatan hikâye, hüzünlü bir kara film tadında. Ayşe kâğıt toplayıcılığından kazandığı üç-beş kuruş parayı hayır kurumlarına bağışlayacak kadar gönlü zengin bir insandır. Erkek gibi görünen fiziki görüntüsünün ardında melek gibi bir kalbi vardır. Dolapdere’de terk edilmiş bir evde yaşayan Ayşe’ye çevredeki komşular rahat vermezler. Tam bu sırada medyadaki işinden oldukça sıkılmış olan Elif ile tanışır. Elif, Ayşe’nin yaşam öyküsünden büyülenir ve onun hayatını belgesel bir filme dönüştürmeye karar verir. Uzatmalı müzisyen sevgilisi Murat ise bu işi bir maceraperestlik olur görür ve Elif’i kaybetmek istemez... Ayşe Elif ve Murat'ın sorunlu ilişkisini de bir şekilde etkileyecektir...

AZİZ AYŞE
Türkiye – 2012 – 78’
Yönetmen ve Senaryo: Elfe Uluç
Görüntü Yönetmeni: Emre Aydın Deniz, Selçuk Ekmekçiler
Kurgu: Elfe Uluç
Müzik: Pascal Henri Lesport, Mercan Dede
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Feride Çetin, Melikşah Yardımcı
Tarih: 2 Mayıs 2014
Saat:19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Yeni Haberler