“Köksüz” 9 Mayıs’ta Levent Kültür Merkezi’nde…

“Köksüz” 9 Mayıs’ta Levent Kültür Merkezi’nde…

Her Cuma Yeni Sinema’nın bu haftaki filmi “Köksüz”

Eklenme Tarihi: 07 Mayıs 2014 Çarşamba

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Deniz Akçay’ın yönettiği “Köksüz” filmi seyirciyle buluşacak.

Senaristliğini ve yönetmenliğini Deniz Akçay’ın yaptığı “Köksüz”, yönetmenin ilk uzun metraj filmidir. 2013 Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu”, “Yılmaz Güney Ödülü”, “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu”, “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu” ödüllerini alan film aynı yıl Uluslararası İstanbul Film Festivali’nde “Seyfi Teoman En İyi İlk Film Ödülü” ve “Radikal Gazetesi Halk Ödülü”nün sahibi oldu. Filmin başrollerinde Ahu Türkpençe, Lale Başar, Savaş Alp Başar ve Mihriban Er yer alıyor.

9 Mayıs 2014 Cuma günü saat 19.00’da başlayacak olan gösterimin ardından yönetmen Deniz Akçay izleyicilerin sorularını yanıtlayacak. 

"Her Cuma Yeni Sinema" 16 Mayıs'ta Atıl İnanç'ın "Daire" filmiyle devam edecek.

Filmin konusu:
Nurcan, kocasının ölümünden sonra biri yetişkin, diğer ikisi okul çağında olan üç çocuğu Feride, İlker ve Özge’yle baş başa kalır. Baskıcı bir annenin kızı olan Nurcan, küçük yaşta kocasıyla tanışıp evlenmiş, daha kişiliği oturmadan bir otoriteden diğerine yaptığı bu geçiş, onun hem eş hem anne hem birey olarak kendini ifade edebilmesini imkânsız hale getirmiştir. Özellikle kıskanç kocasının telkinleri ve yönlendirmesiyle, zaman içinde yanında kocası olmadan pazara bile gidemeyen, dış dünyadan korkan silik bir karakter olup çıkar. Köksüz, bir kaybın ardından yeniden aile olmayı başaramayan, gün geçtikçe kendini yok eden dört karakterin kaybolma hikâyesidir.”

Adres:
Levent Kültür Merkezi
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71


Yeni Haberler