Beşiktaş Sanat Galerisi'nde "Mistikler Diyarı: Hindistan"

Beşiktaş Sanat Galerisi'nde "Mistikler Diyarı: Hindistan"

Atilla Dorsay’ın “Mistikler Diyarı: Hindistan” adını verdiği fotoğraf sergisi 5 Kasım 2009 Perşembe günü Beşiktaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2009 Cuma

 
Sinema Yazar’lığı yapmakta olan ve son dönemde fotoğrafçı kimliğiyle de adından söz ettiren Atilla Dorsay’ın “Mistikler Diyarı: Hindistan” adını verdiği fotoğraf sergisi 5 Kasım 2009 Perşembe günü Beşiktaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

17 Mart 1939 yılında İzmir'de doğan Atilla Dorsay 1964 yılında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (Mimar Sinan Üniversitesi) Yüksek Mimarlık bölümünden mezun oldu. Ardından sinema üzerine Cumhuriyet’te 27 yıl sürekli yazdıktan sonra Milliyet ve Yeni Yüzyıl’da yazan ve daha birçok çeşitli gazetelerde yazılarını yazmaya başlayan Dorsay çalışma hayatı boyunca “Legion d’Honneur-Palmes Academiwues Nişanı”, “TDK Basın Ödülü” gibi birçok ödüle de layık görüldü.

İlk kez Hindistan’a 2008 yılında giden Atilla Dorsay, bu ülke ve bu ülkedeki yaşamı, birbirinden güzel ve etkileyici mabetlerin, yapıların, türbelerin, saray ve kalelerinin eşsiz güzelliğini “Mistikler Diyarı: Hindistan” adını verdiği sergiyle, fotoğraf karelerinde sizlerle buluşturuyor.
 

Atilla Dorsay’a ait fotoğraf sergisini 5 Aralık 2009 Cumartesi günü, saat 17.00’ye kadar Beşiktaş Belediyesi Sanat Galerisi’nde görebilirsiniz.

Yeni Haberler