"Folklorik, Kitre - Pamuk Bebek" Sergisi

"Folklorik, Kitre - Pamuk Bebek" Sergisi

Öğretim Görevlisi Pembe Ulusoy’un“Folklorik, Kitre - Pamuk Bebek”adını verdiği sergisi 15 Şubat 2010 Pazartesi günü Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nın girişinde yer alan sergi salonunda ziyarete açıldı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

Öğretim Görevlisi Pembe Ulusoy’un “Folklorik, Kitre - Pamuk Bebek” adını verdiği sergisi 15 Şubat 2010 Pazartesi günü Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nın girişinde yer alan sergi salonunda ziyarete açıldı.

1962’de Ankara’da doğan Pembe Ulusoy 1983 yılında Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi, Dekoratif Sanatlar bölümünden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra ortalama 24 yılını öğretmenlik yaptıktan sonra emekli olup, Şuan Balıkesir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu El Sanatları bölümünde” Folklorik, kitre-pamuk bebek” ve “ dokuma teknikleri” dersleri vermektedir.

Bir heykeltıraşın, heykeli üzerinde çalışması gibi kitre yardımıyla pamuğun şekillendirilerek yapılması ve çalışılan yörenin kıyafetlerinin en ince ayrıntısına kadar araştırılarak, aslına uygun bebeklerin giydirilmesine çalışmalarında özen gösteren Pembe Ulusoy’un da bu farklılığı gözden kaçmıyor.

2006-2008 yıllarında ilk sergisini Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar galerisinde açan Ulusoy daha sonrasında 2008 yılında Altınoluk “ Antandros Yaşama saygı, Kültür, ve Sanat Festivalinde” konuk sanatçı olarak bulunup sergisini açmıştır. Ulusoy'un “Folklorik, Kitre - Pamuk Bebek” sergisi 21 Şubat 2010 Pazar gününe kadar, Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nın girişinde ziyaretçilerini bekliyor olacak.
Yeni Haberler