Yeşilçam’ın Neşe Kaynakları

Yeşilçam’ın Neşe Kaynakları

“Yeşilçam’ın Neşe Kaynakları” gecesi, başlangıcından bugüne beyazperdeden yansıyan komedyenlerin âdeta resmigeçidine dönüştü.

Eklenme Tarihi: 01 Mart 2010 Pazartesi

 
Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantılarına paralel olarak gerçekleştirilen “Yeşilçam’ı Yaratanlara Saygı” etkinliği, 1 Mart Pazartesi akşamı, yıllarca ülkemizde sinemaseverlerin neşesi olan komedi sanatçılarımız için gerçekleştirildi.

Faruk Şüyün tarafından hazırlanan ve geçtiğimiz yaz Abbasağa Parkı’nda seyircilere sunulan “Yeşilçam’da Yüzümüzü Güldürenler” başlıklı etkinliğin devamı niteliğindeki “Yeşilçam’ın Neşe Kaynakları” gecesi, başlangıcından bugüne beyazperdeden yansıyan komedyenlerin âdeta resmigeçidine dönüştü.

İsmail Dümbüllü’den Şener Şen’e, Necdet Tosun’dan Kemal Sunal’a, Muammer Karaca’dan Zeki Alasya-Metin Akpınar’a, Adile Naşit’ten Suna Pekuysal’a, Feridun Karakaya’dan Sadri Alışık’a, Cevat Kurtuluş’tan Hulusi Kentmen’e sinemamızın bizi güldüren yüzlerinin rol aldığı klasikleşmiş Yeşilçam filmlerinden en güzel sahneler, arşivci Yahya Karadaş’ın hazırladığı kolajlarla seyirci ile buluştu.

Etkinlikte sanatseverler, en sevilen yerli komedi filmlerinden özenle seçilmiş bölümlerin yanı sıra keyifli bir sohbeti de izleme olanağı buldu. Geceyi, dönemin yakın tanıkları gazeteci Arda Uskan, mizah yazarı Cihan Demirci, Halit Akçatepe, Temel Gürsu ve Yılmaz Atadeniz ilk kez anlattıkları anılarla renklendirdiler.

Yeni Haberler