Beşiktaş Gönüllüleri Yaşadıkları Kenti Tanıyor

Beşiktaş Gönüllüleri Yaşadıkları Kenti Tanıyor

“Beşiktaş Gönüllüleri” Beşiktaş kentinde yaşayan ve yaşadıkları kent için düşünen, fikir üreten, fikirlerini projeye dönüştüren gönüllü bir örgütlenme.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

 
“Beşiktaş Gönüllüleri” Beşiktaş kentinde yaşayan ve yaşadıkları kent için düşünen, fikir üreten, fikirlerini projeye dönüştüren gönüllü bir örgütlenme. Bu gönüllü örgütlenme Beşiktaş’taki 23 mahalleye de yayılmış durumda. Her mahalledeki gönüllüler kendi aralarında toplanıyor, mahallelerinin sorunlarını tartışıyor ve çözüm önerileri geliştiriyor.

Rutin mahalle toplantıları devam ederken, Nisbetiye Mahallesi gönüllülerinden, profesyonel rehber Tolon Sökmen önerisiyle Beşiktaş Gönüllüleri kentlerinin bilinmeyen yönlerini de tanımaya başladılar. Birincisi 13 Mart 2010 Cumartesi günü gerçekleştirilen kültür gezisi Beşiktaşlıların, yaşadığımız kentten kimlerin gelip geçtiğini, sanatı ve kültürlerini ve nasıl izler bıraktıklarını tanımasını sağladı. Gezinin rotası İstanbul kent tarihinin ilk izlerini barındıran, Bizans ve Osmanlı’nın saraylarını inşa ettiği “Tarihi Yarımada” idi.Yeni Haberler