Kadının İnsan Hakları Bilgilendirme Toplantıları

Kadının İnsan Hakları Bilgilendirme Toplantıları

Beşiktaş Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin "Açık Kapı Günleri" etkinlikleri "Kadının İnsan Hakları Bilgilendirme Toplantıları" ile devam etti. Üç toplantıdan oluşacak serinin ilki 8 Nisan 2010 Perşembe günü Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Eklenme Tarihi: 06 Nisan 2010 SalıBeşiktaş Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin  "Açık Kapı Günleri" etkinlikleri "Kadının İnsan Hakları Bilgilendirme  Toplantıları" ile devam etti. Üç toplantıdan oluşacak serinin ilki 8  Nisan 2010 Perşembe günü Levent Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Beşiktaş Kent Konseyi Kadın Meclisi Koordinatörü Avukat Nazan Moroğlu, etkinlikte yaptığı sunumda uluslararası alanda yapılan çalışmalar ve Türkiye'ye yansıması, Kadınlara Karşı Her Türlü Ayrımcılığın Kaldırılması Sözleşmesi (CEDAW) ve Avrupa Birliği Yönergeleri, Cumhuriyetin ilk on yılında kadın erkek eşitliğinin sağlanması amacıyla yapılan devrimler konularını paylaştı.

22 Nisan 2010 tarihli ikinci toplantıda ise aile içinde kadın hakları, evlenme, boşanma, eşler arası mali ilişkiler, mal paylaşımı ve miras konuları gündeme alınacak. 29 Nisan 2010 üçüncü toplantının konusu ise kadına yönelik aile içi şiddetin önlenmesi, şiddet mağdurunun korunması…


Yeni Haberler