Zabıta Haftası Kutlandı

Zabıta Haftası Kutlandı

Her yıl, 1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası için ilk tören, 2 Ağustos Pazartesi günü Taksim’deki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba



Zabıta Haftası, Beşiktaş Belediyesi’nin de aralarında yer aldığı İstanbul’daki 13 ilçe belediyesinin ortak hazırladığı etkinliklerle kutlanıyor. Her yıl, 1-7 Ağustos tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası için ilk tören, 2 Ağustos Pazartesi günü Taksim’deki Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı.

Galatasaray Lisesi önünde buluşan 13  ilçenin Zabıta memurları, buradan Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.  Burada önce İstiklal Marşı okundu, ardından tek tek çelenkler Atatürk  Anıtı’na konularak saygı duruşunda bulunuldu Çelenk sunma töreninden  sonra kutlamalar, Akatlar’daki Beşiktaş Belediyesi Mustafa Kemal Kültür  Merkezi’nde gerçekleştirilen panelle devam etti. Panele, Türkiye  Belediye Zabıtaları Vakfı’nın (TÜZAV) kurucusu ve onursal başkanı olan  Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Şinasi Yalçın ile vakfın başkanı  Osman Nuri Özkan katıldı. Zabıtanın sorunlarının tartışıldığı panelin  sunumunu Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya yaptı.  Etkinliği Beşiktaş Belediyesi Zabıta Müdürü Halil Tayşir ile çok sayıda  zabıta personeli de takip etti.

Panelde, zabıta teşkilatının kurulduğu günden günümüze kadar nasıl bir dönüşüm yaşadığı, yönetmeliklerdeki aksaklıklar gibi konular tartışılırken; panelistlerin ortak talepleri daha kalifiye personel yetişmesi için bir meslek yüksek okulunun açılması oldu. Panelin sonunda yılın zabıtalarına plaketleri törenle verildi.


Yeni Haberler