Bir Zamanların Burgazada'sı Antigoni…

Bir Zamanların Burgazada'sı Antigoni…

“Antigoni Küçük Adamız Hayatımız” 11 Haziran'da Levent Kültür Merkezi’nde!

Eklenme Tarihi: 09 Haziran 2014 Pazartesi

Beşiktaş Belediyesi, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Belgesel Sinemacılar Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu çarşamba Nilüfer Uzunoğlu’nun yönetmenliğini üstlendiği “Antigoni Küçük Adamız Hayatımız” belgeseli gösterimde olacak.

Filmin Konusu

Marmara Denizi’nde İstanbul yakınında küçücük bir ada; Burgazada bir zamanlar Antigoni. Onlar için bir memleket, bir hasret. Türk ve Yunan hükümetleri arasındaki bitmeyen mücadelenin mağdurları on binlerce Rum gibi, onlar da genç yaşta çok sevdikleri anavatanlarından ayrıldılar. Antigoni’yi çantalarına koydukları fotoğraflarla yanlarında taşıdılar. Vaktinden evvel büyüdüler.

Yönetmen Hakkında
İstanbul’da doğdu. Farklı kültürlerin ve farklı dillerin konuşulduğu bir ailede, Burgazadası’nda büyüdü. Orta öğrenimini FMV Özel Işık Lisesi’nde, yüksek öğrenimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi
Gazetecilik Bölümü’nde tamamladı. Londra’da ‘The Times’ ve ‘The European’ gazetelerinde konuk öğrenci olarak görev yaptı. Sabah Gazetesi Dış Haberler Servisi, TRT Haber, Star TV ve Show TV’de muhabir olarak çalıştı. Çeşitli kurumsal şirket ve ajanslarda iletişim, halkla ilişkiler ve tanıtım alanlarında faaliyet gösterdi. Antigoni Küçük Adamız Hayatımız, yönetmenliğini gerçekleştirdiği ilk belgesel filmidir.

Antigoni Küçük Adamız Hayatımız

2013,Türkiye, 51′, Renkli
Yönetmen: Nilüfer Uzunoğlu
Görüntü Yönetmeni: Nilüfer Uzunoğlu
Kurgu: İlkay Nişancı
Müzik: Türkay Nişancı,Manas Loizos
Yapımcı: Nilüfer Uzunoğlu
Tarih: 11 Haziran 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres:
Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71


Gösterimler ücretsizdir.


Yeni Haberler