Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası 'Sanata Evet' Konseri

Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası 'Sanata Evet' Konseri

TOBAV'ın düzenlediği “Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası Sanata Evet” konseri, yazın en uzun günü olan 21 Haziran'da sanatseverlerle buluştu.

Eklenme Tarihi: 23 Haziran 2014 Pazartesi

Bu özel etkinlikte; İstanbul Kültür Üniversitesi Çoksesli Korosu, TRT İstanbul Gençlik Korosu, Boğaziçi Caz Korosu, Rezonans, Hür (Dans - Drama), CorİSTAnbul Oda Korosu, İstanbul Film Müzikleri Orkestrası sanatseverlerle buluştu.

“Her yıl 21 Haziran gecesi mevsim değişir. Koskocaman bir kış ve onu takip eden ilkbahar bitip yaz mevsimi başlar. Yaz mevsimi kaliteli bir mevsimdir. İnsanlar bu mevsimde daha rahat yaşarlar. Sıcak onları sarmalar. Sinirler yumuşar, insani duygular ön plana çıkar. Yaz mevsimi SANAT mevsimidir! Hayatı SANAT olarak yaşamak insanlara daha çok sorumluluk hissettirir. SANAT felsefesinin YAZ mevsimi gibi insanların anlayıp yaşattığı bir felsefe olması, SOMA faciası gibi pek çok facianın önceden engellenmesi duyarlılığını oluşturur. İnsana kıymamayı, insana sevgi ve saygı duymayı geliştirir. Biz bu özellikleriyle SANAT kavramının toplumumuzun tüm kesimleri tarafından anlaşılarak, ortak akıl, ortak duyarlılık ve kalite talep edebilmenin felsefesi olarak benimsenmesini istiyoruz. İşte bu felsefenin gelişmesi için, ücretsiz sanatsal etkinlikler düzenleyerek, tüm toplumun SANATA EVET felsefesini benimsemesi rüyasını görüyoruz. Böylece toplumun gelişip, ortak akıl ve zeka dayanışması ile kendi iç barışını, mutluluğunu elde etme konusunu ciddiye alacağına inanıyoruz" diyen TOBAV yönetimi, 21 Haziran 2014 Cumartesi gecesi, saat 20:00 Beşiktaş Belediyesi MKM Salonu'nda "Bir Yaz Dönümü Gecesi SANATA EVET Rüyası" konserini tam da bu yüzden ücretsiz olarak düzenlediklerine dikkat çekiyor.


 
Yeni Haberler