Ressam Şule Özbeşleroğlu'nun Sergisi Levent Hizmet Binasında

Ressam Şule Özbeşleroğlu'nun Sergisi Levent Hizmet Binasında

Ressam Şule Özbeşleroğlu’nun ilk yağlı boya resim sergisi Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda açıldı.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 ÇarşambaRessam Şule Özbeşleroğlu’nun ilk yağlı boya resim sergisi Beşiktaş Belediyesi Levent Hizmet Binası’nda açıldı.


1959 Gaziantep doğumlu Şule Özbeşleroğlu evli ve iki çocuk annesidir. Eğitimini 80’li senelerin başında Marmara Üniversitesi Gazetecilik Halkla İlişkiler Yüksek Okulu'nda bitirmiştir. Daha sonrasında çalışma hayatına atılan Özbeşleroğlu 2000 senesinde ise çalıştığı Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İstanbul şubesinden emekli olmuştur. Aynı yıl, uzun zamandır arzu edip fırsat bulamadığı yağlı boya resim çalışmalarına başladı. Terakki Vakfı Şişli Terakki Okulu resim atölyesinde bir yıllık eğitimle başlayan resim çalışmaları, sonrasında Beşiktaş Halk Eğitim Merkezi ve Beşiktaş Belediyesi'nin açmış olduğu resim kurslarında devam etti. Bu kurslarda 2003 yılından itibaren Huriye Güdül eğitmenliğinde çalışmalar yaptı.


2002 yılından itibaren bir çok karma sergide yer alan Şule Özbeşleroğlu’nun Gelirini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Beşiktaş şubesine bağışladığı İlk Kişisel Resim Sergisi ise 21 – 28 Şubat 2011 tarihleri arasında Beşiktaş Belediyesi Galerisi'nde ziyarete açık olacak

Yeni Haberler