"Ustalara Saygı" Bu Kez Turgut Uyar İçin

"Ustalara Saygı" Bu Kez Turgut Uyar İçin

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, şiirimizin mihenk taşlarından Turgut Uyar için gerçekleştirildiği gece ile devam etti.

Eklenme Tarihi: 24 Şubat 2011 Perşembe

 

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen “Ustalara Saygı” toplantıları, şiirimizin mihenk taşlarından Turgut Uyar için gerçekleştirildiği gece ile devam etti. Faruk Şüyün tarafından hazırlanan etkinlik Melih Cevdet Anday Sahnesi’nde (Akatlar Kültür Merkezi), 28 Şubat Pazartesi akşamı saat 20.00'de izleyenlerle buluştu.

“Büyük Saat”, “Dün Yok mu”, “Kayayı Delen İncir”, “Toplandılar”, “Divan”, “Her Pazartesi”, “Tütünler Islak”, “Dünyanın En Güzel Arabistanı”, “Türkiyem” ve “Arz-ı Hal” kitaplarında topladığı yapıtlarıyla şiirimizin kendine özgü ve coşkulu bir damarını oluşturan Turgut Uyar için hazırlanan gece, teatral bir gösteriye de ev sahipliği yaptı. “Ustalara Saygı”da Metin Belgin, ustanın sevilen şiirlerinden hazırladığı gösteriyi, Hümay Belgin ile birlikte seyircilere sundular.

Turgut Uyar’ın ailesinden alınan ve birçoğu bilinmeyen fotoğraflardan oluşacak bir dia gösterisinin de gerçekleştirildiği “Ustalara Saygı”da; Deniz Durukan, Doğan Hızlan, Tuna Kiremitçi, Turgay Fişekçi ve Vural Bahadır Bayrıl şairin yaşamı ve sanatını yorumlayan konuşmalar yaptılar.

“Ustalara Saygı” toplantıları, 7 Mart’ta Atilla Dorsay için hazırlanan gece ile devam edecek.


Yeni Haberler