"Mezopotamya'nın Büyük Düşü"

"Mezopotamya'nın Büyük Düşü"

Beşiktaş Belediyesi'nin her çarşamba gerçekleştirdiği "Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit" etkinliğinde bu hafta "Mezopotamya'nın Büyük Düşü" isimli belgesel gösterildi.

Eklenme Tarihi: 22 Ocak 2014 Çarşamba

 
 
Beşiktaş Belediyesi'nin her çarşamba gerçekleştirdiği "Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit" etkinliğinde bu hafta "Mezopotamya'nın Büyük Düşü" isimli belgesel gösterildi. Türkiye'nin en büyük kalkınma projelerinden biri olan Güneydoğu Anadolu Projesi'nin, başlangıç tarihinden bu yana katettiği yolu anlatan belgeselin gösterildiği etkinliğin bu haftaki konuğu yönetmen Kemal Öner oldu.
 

Belgesel hakkında

Türkiye’nin en büyük kalkınma projelerinden biri olan Güneydoğu Anadolu Projesinin, başlangıç tarihinden bu yana kat ettiği yol, başarmak istedikleri, başardıkları ve başaramadıkları, objektif bir bakış açısıyla anlatılmakta; bugün gelinen noktanın altı çizilmektedir. Temelin atıldığı ilk günden bugüne kadar geçen süreçte, Güneydoğu Anadolu Projesinin bölgenin sorunlarına ne ölçüde çare olduğu, bu sorunlara ne ölçüde çözüm bulduğu konusunda, projenin ilerleyişiyle ilgili konuların, birbirlerine eklemlenerek anlatıldığı tarımsal sulamada gelinen nokta ve bu noktanın bölgesel kalkınma üzerindeki etkilerinin hikâyesidir.

Yeni Haberler