Beşiktaş Rengârenk Fotoğraf Yarışması

Beşiktaş Rengârenk Fotoğraf Yarışması

Son gün 15 Kasım!

Eklenme Tarihi: 06 Kasım 2012 Salı

15 KASIM SON GÜN!
 
Atlas İstanbul ve Beşiktaş Belediyesi, İstanbul’un en güzel ilçelerinden birini konu alan bir fotoğraf yarışması düzenliyor. “Beşiktaş Rengârenk Fotoğraf Yarışması” amatör ve profesyonel bütün fotoğrafçıları ilçenin renklerini, güzelliklerini keşfetmeye çağırıyor.

Beşiktaş İstanbul’un kültür, sanat ve eğitim merkezi. Bebek, Arnavutköy, Kuruçeşme ve Ortaköy’üyle Boğaziçi’nin en değerli bölgesi. Osmanlı İmparatorluğu’nun Batılılaşma döneminin simge yapıları Çırağan, Yıldız, Dolmabahçe sarayları ve Ihlamur Kasrı ile İstanbul’un tarih-kültür-mimarlık laboratuvarı. Sekiz üniversitenin ve on binlerce öğrencinin ev sahibi. İstanbul’un ekonomi ve iş dünyasının tercihi de Beşiktaş; gece nüfusu 200 bine yaklaşan ilçenin gündüz nüfusu 2 milyonu buluyor.

Beşiktaş farklı kültürlerden beslenen İstanbulluların bir arada yaşadığı, ürettiği, hayatı paylaştığı bir merkez. Kısaca Beşiktaş rengârenk! Yılda bir yayımlanan özel sayı Atlas İstanbul ve Beşiktaş Belediyesi, şimdi fotoğrafçılar için bu dünyanın kapılarını açıyor.

Yarışmanın ödülleri şöyle:
 
Canon EOS 5D Mark III
Canon EOS 7D
Canon EOS 60D

Katılım şartları:
 
- Yarışmacılar fotoğraflarının bulunduğu CD ve DVD’yi şu adrese gönderecek:
Rengârenk Beşiktaş Fotoğraf Yarışması, Beşiktaş Belediyesi, Nispetiye Mah. Aytar Cad. Başlık Sok. No: 1 Beşiktaş İstanbul
- Her katılımcı en fazla üç fotoğraf gönderebilecek.
- Yarışmaya katılan fotoğraflar JPEG formatında olmalı, uzun kenarı minimum 3000 px uzunluğunda olmalı ve 4 MB’yi geçmemeli.
- Fotoğraflar üzerinde silme ve ekleme gibi müdahaleler yapılmamalı. Gerekirse seçici kurul fotoğrafın RAW dosyasını görmeyi talep edebilir; bu sağlanamıyorsa güçlü şüphe üzerine fotoğrafı yarışma dışı tutabilir.
- Son katılım tarihi 15 Kasım 2012.
- Yarışmaya Beşiktaş Belediyesi çalışanları ve birinci derecede yakınları, Atlas çalışanları ve birinci derecede yakınları ve seçici kurul üyeleri katılamıyor.
- Kazananlar Atlas İstanbul’un 2012 sonunda çıkacak sayısında açıklanacak.
- Atlas ve Beşiktaş Belediyesi, yarışma ile ilgili sonuç veya ileriki seneler için başvuru duyurularında dereceye giren fotoğrafları ayrıca bir telif bedeli ödemeden yayınlama hakkına sahiptir. Bunun dışında tüm telif hakları fotoğrafçıya aittir.

Yeni Duyurular