“Mavi Ring” Her Cuma Yeni Sinema'da...

“Mavi Ring” Her Cuma Yeni Sinema'da...

“Mavi Ring”, 26 Eylül saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2014 Çarşamba

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Ömer Leventoğlu’nun yönettiği “Mavi Ring’’ filmi seyirciyle buluşacak.

Senaristliğini Bayram Balcı ve Ömer Leventoğlu'nun yaptığı Mavi Ring'in yönetmen koltuğunda Ömer Leventoğlu oturuyor. 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde Behlül Dal Jüri Özel Ödülü alan film Uluslararası Nador Film Festivali'nden Jüri Özel Ödülü ve En İyi Kadın Oyuncu ödülleriyle döndü. Filmin oyuncu kadrosunda Ezgi Çelik, Şerif Şahiner, Baran Demir, Sezgin Cengiz yer alıyor.

26 Eylül 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından ardından filmin yönetmeni Ömer Leventoğlu, oyunculardan Şerif Şahiner ve Sezgin Cengiz izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema", 10 Ekim 2014’te Onur Ünlü’nün “Sen Aydınlatırsın Geceyi” filmi ile devam edecek.

Filmin Konusu
Türkiye’deki politik mahkûmlar, askeri cunta rejiminin hâkim olduğu 1980’li yılların sonlarında, hükümeti ve hapishane idaresini protesto amacıyla açlık grevi eylemi başlatmışlardır. Hükümet ise eyleme cevap olarak, grevin 35. gününde, bir gece yarısı, şiddet dolu bir operasyonla teslim aldığı bütün mahkûmları başka bir hapishaneye sürgün edecektir. Böylece mahkûmlar, özel olarak yapılmış demirden bir ringin hücrelerine tıka basa doldurulur, grevin bir ayı aşmış olması nedeniyle de, devlet hastanesinden gelişmelerden bihaber bir doktor getirilerek sevke yasal bir kisve giydirilir. Böylece; süresi, yönü ve sonu belirsiz bir yolculuk başlar... Bu yolda herkes başka bir yolculuk yapmaktadır. Mahkûmlar için ölüm demek olan bu yolculuk, idari sorumlu Binbaşı Mustafa için intikam, konuya yabancı Doktor Pınar için ise hayatı, insanı ve iktidarı yeniden keşfetme ve kendi varoluşuyla hesaplaşma yolculuğudur.

MAVİ RİNG
Türkiye - Almanya, 2013, 86’

Yönetmen: Ömer Leventoğlu
Senaryo: Ömer Leventoğlu, Bayram Balcı
Görüntü Yönetmeni: Lefteris Agapoulakis
Müzik: Orçun Yıldırım, Serhat Bostancı
Oyuncular: Alişan Önlü, Baran Demir, Başak Koyuncuoğlu, Beşir Yılmaz, Bilal Bulut, Diyar Dersim
Yapımcı: Ömer Leventoğlu

Tarih:26 Eylül 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.

 
Yeni Haberler