"Nasıl Gidiyor Rudolf Mining?" Belgeseli Sizlerle...

"Nasıl Gidiyor Rudolf Mining?" Belgeseli Sizlerle...

“Bir Belgesel, Bir Gazeteci, Çay ve Simit”te bu hafta Robert Rubins'in "Nasıl Gidiyor Rudolf Mining?" belgeseli gösterilecek.

Eklenme Tarihi: 17 Ekim 2014 Cuma

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Belgesel Sinemacılar Birliği ve Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği “Bir Belgesel, Bir Gazeteci Çay ve Simit” 2010 yılından bu yana her çarşamba bir belgeseli seyirciyle buluşturuyor. Gösterim öncesi çay ve simit ikramının yapıldığı etkinlikte gösterimden sonra belgeselin yaratıcılarıyla söyleşi gerçekleştiriliyor.

1 Ekim 2014 Çarşamba günü Robert Rubins'in "Nasıl Gidiyor Rudolf Mining" belgeseli Levent Kültür Merkezi'nde seyirciyle buluşacak. Şimdiye kadar bir kaç kısa belgesel çekmenin yanı sıra televizyon ve eğlence dünyasında da çalışmış, genç bir yayın yönetmeni olan Robert Rubins belgeselinde; film yapımcılığını takıntı haline getirmiş 13 yaşında bir çocuğun hikayesini beyaz perdeye aktarmıştır.

“NASIL GİDİYOR RUDOLF MINING?”
Letonya / 2010 / 62’ / DigiBeta / 16:9 / Renkli / Letonca / İngilizce Altyazılı

Yönetmen: Roberts Rubins

Belgesel hakkında
Rudolf, film yapımcılığını takıntı haline getirmiş 13 yaşında bir çocuktur. Aslına bakarsanız, bu onun gerçekten düşkün olduğu tek şeydir. Korku filmleri ana ilgi alanını oluşturmakta ve korku filmi çekerken (defter sayfalarına kare kare çizip, sonra hızlıca çevirip akış yaratma gibi) özel teknikler kullanmaktadır. Filmleri, canlı film müziği eşliğinde slaytlar halinde göstermektedir. Rudolf’un hikâyesi bir erkek çocuğunun hayal dünyası ile onu çevreleyen toplum arasındaki çatışmayı canlandırmaktadır. Herkes kendisinden belli kurallar ve dogmalara göre yaşamasını beklemektedir. Bununla nasıl başa çıkmaktadır? En büyük sürpriz, Rahibin Rudolf’a oynatılabilecek bir film yapmasını teklif etmesidir.

1 Ekim 2014 - Saat:19.00
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu

Gösterimler Ücretsizdir.


Yeni Haberler