"Sen Aydınlatırsın Geceyi" Her Cuma Yeni Sinema'da...

"Sen Aydınlatırsın Geceyi" Her Cuma Yeni Sinema'da...

“Sen Aydınlatırsın Geceyi”, 10 Ekim saat 19.00’da Levent kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 08 Ekim 2014 Çarşamba

Yeni Sinema Hareketi ve Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Onur Ünlü’nün yazıp yönettiği “Sen Aydınlatırsın Geceyi” seyirciyle buluşacak.

Sen Aydınlatırsın Geceyi, 32. İstanbul Film Festivali’nde en iyi film, en iyi senaryo, en iyi kurgu ve Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Birliği (FIPRESCI) Ödüllerine layık görüldü. Filmin oyuncu kadrosunda ise Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan gibi isimler yer alıyor.

10 Ekim 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema", 17 Ekim 2014’te Cemil Ağacıkoğlu’nun “Özür dilerim” filmi ile devam edecek.


Filmin Konusu
Cemal, Manisa’nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkânlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal’in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... Öte yandan hemen, hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...

“SEN AYDINLATIRSIN GECEYİ”
Türkiye, 2013, 107’

Yönetmen: Onur Ünlü
Senaryo: Onur Ünlü
Görüntü Yönetmeni: Vedat Özdemir
Kurgu: Emre Boyraz
Oyuncular: Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Ercan Kesal, Ezgi Mola, Serkan Keskin, Nadir Sarıbacak
Yapımcı: Orkun Ünlü, Funda Alp

Tarih: 10 Ekim 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.

Yeni Haberler