“Meryem” Her Cuma Yeni Sinema'da...

“Meryem” Her Cuma Yeni Sinema'da...

“Meryem”, 24 Ekim Cuma günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2014 Salı

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Atalay Taşdiken’in yazıp yönettiği “Meryem” filmi seyirciyle buluşacak.

“Meryem” 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde; en iyi kadın oyuncu, Baka en iyi müzik ödülü, Baka en iyi görüntü yönetmeni ödülü, jüri özel ödülü ve Antalya kent konseyi seyirci ödüllerine layık görüldü. Filmin oyuncu kadrosunda ise Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu, Mustafa Uzunyılmaz, Zerrin Sümer gibi isimler yer alıyor.

24 Ekim 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema", 31 Ekim 2014’te Ozan Açıktan’ın “Silsile ” filmi ile devam edecek.

Filmin Konusu
17-18 yaşlarında, güzelliği ile tüm kasabanın ilgisini çeken Meryem’e, aynı kasabada yaşayan ve oğulları İstanbul’da çalışan bir aile talip olmuş ve 10 gün içerisinde nişan, kına gecesi ve düğün yapılmıştır. Meryem’in kocası Mustafa, düğünden ancak bir kaç gün önce gelmiş ve 6 gün evli kaldıktan sonra “Bir düzen kurar, seni de İstanbul’a alırım” diyerek yaşadığı şehir olan İstanbul’a dönmüştür. Kayınvalidesi ve kayınpederi ile yaşamaya başlayan Meryem, bir yandan hasret çekerken, bir yandan da umudunu korumaktadır. En önemlisi de evin her türlü hizmetini görmeyi görev saymıştır kendine. Çünkü o evde gelin olarak bulunmasının asıl nedeni iyi hizmet etmesi içindir. Bu arada beklenmedik bir gelişme olur. Askere gitmeden önce Meryem’e âşık olan Murat, terhis olup gelir. Ama gelen Murat, giden Murat değildir. Askerde yaşadıkları ona ağır gelmiş, uzun süre psikolojik tedavi görmüştür. Ve bu haliyle Murat, Meryem için ciddi bir tehdit unsurudur.

“MERYEM”
Türkiye, 2013, 100’

Yönetmen: Atalay Taşdiken
Senaryo: Atalay Taşdiken
Görüntü Yönetmeni: Feza Çaldıran
Kurgu: Serhat Solmaz
Müzik: Youki Yamamoto
Oyuncular: Zeynep Çamcı, İsmail Hacıoğlu, Mustafa Uzunyılmaz, Zerrin Sümer, İpek Bilgin, Mehmet Usta,
Yapımcı: Atalay Taşdiken

Tarih: 24 Ekim 2014
Saat: 19.00
Yer: Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.

Yeni Haberler