Beşiktaş Artık Avrupa Şehirler Birliği Üyesi!

Beşiktaş Artık Avrupa Şehirler Birliği Üyesi!

Beşiktaş Belediyesinin "Eurocities" üyelik başvurusu kabul edildi.

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2014 Perşembe

Beşiktaş Belediyesi, Avrupa Birliği destekli Avrupa Belediyeler Birliği olarak her yıl toplanan "EUROCITIES" üyeliğine kabul edildi.

1986 yılında kurulan EUROCITIES, Avrupa'nın başkent ve büyükşehirlerinden oluşuyor. Üye şehirlerin kültürel, ekonomik ve sosyal işbirliğini kuvvetlendirmeyi amaçlayan EUROCITIES, geçtiğimiz hafta İngiltere’nin Newcastle şehrinde gerçekleştirildi.Toplantıda Beşiktaş’ı ve yeni dönem projelerini anlatan başarılı bir sunum sonrası yapılan oylama ile Beşiktaş Belediyesi EUROCITIES üyeliğine kabul edildi. Toplantıya Beşiktaş Belediyesini temsilen Beşiktaş Belediyesi İletişim ve Bilişim Koordinatörü Adem Yavuz katıldı.

30'dan fazla Avrupa ülkesinden 130 büyükşehrin yerel yönetimlerini bir araya getiren EUROCITIES, vatandaşlarının sürdürülebilir bir gelecek içinde, iyi bir yaşam sürmeleri amacıyla çeşitli programlar geliştiriyor. Merkezi Brüksel'de bulunan EUROCITIES, kültür, ekonomi, sosyal-siyasal politikalar ve çevre gibi konularda düzenlediği toplantılarla birçok farklı konuda sağlıklı ve çok katılımlı öneriler alarak, bilgi paylaşımını, ortak proje ve çalışmaları da amaçlıyor.Yeni Haberler