“Şarkı Söyleyen Kadınlar”, Her Cuma Yeni Sinema'da

“Şarkı Söyleyen Kadınlar”, Her Cuma Yeni Sinema'da

“Şarkı Söyleyen Kadınlar”, 7 Kasım Cuma günü saat 19.00’da Levent Kültür Merkezi’nde…

Eklenme Tarihi: 04 Kasım 2014 Salı

Beşiktaş Belediyesi ve Yeni Sinema Hareketi tarafından düzenlenen, “Her Cuma Yeni Sinema” etkinliğinde bu hafta Reha Erdem’in yazıp yönettiği “Şarkı Söyleyen Kadınlar” filmi seyirciyle buluşacak.

“Şarkı Söyleyen Kadınlar” 25. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde; en iyi yönetmen, en iyi yardımcı kadın oyuncu, en iyi ses tasarımı, en iyi görüntü ve ses yönetmeni ödüllerine layık görüldü. Aynı zamanda 33. İstanbul Film Festivali’nde en iyi kurgu ödülünü kazandı. Filmin oyuncu kadrosunda ise Binnur Kaya, Philip Arditti, Kevork Malikyan, Deniz Hasgüler gibi isimler yer alıyor.

7 Kasım 2014 Cuma günü saat 19.00'da başlayacak olan gösterimin ardından film ekibi izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

"Her Cuma Yeni Sinema 14 Kasım 2014’te Onur Ünlü’nün “İtirazım Var” filmi ile devam edecek.

Filmin Konusu

Orta yaşlardaki Mesut'un garip evi avladığı ve doldurduğu hayvan başları ile doludur. Tüm ömrünü bu "hobiye" vermiş gibidir. Mesut bir gün kendisine yardımcı olması için eve bir hizmetli tutar. Bu hizmetli, ormanda kimsesiz dolaşan yardıma muhtaç bir kadını alıp Mesut'un evine getirir. Bu üç kişi yeterince garip bir üçlü oluşturmuşken, gelininin ve en iyi arkadaşı olan yöre doktorunun eve gelmesi durumları daha da garipleştirecektir. Reha Erdem'in son filmi deprem ihtimali nedeniyle boşaltılmak istenen bir yörede insanların kapıldığı sıra dışı bir akıl tutulmasını beyazperdeye taşıyor...

“Şarkı Söyleyen Kadınlar”
Türkiye, 2014, 128’

Yönetmen: Reha erdem
Senaryo: Reha Erdem
Oyuncular: Binnur Kaya, Philip Arditti, Kevork Malikyan, Deniz Hasgüler

Tarih: 7 Kasım 2014
Saat: 19.00
Yer:
Levent Kültür Merkezi, Onat Kutlar Sinema Salonu
Adres: Levent Kültür Merkezi,
Çalıkuşu Sok. No:1 Levent- Beşiktaş
Levent Kültür Merkezi: 0212 325 73 71

Gösterimler ücretsizdir.

Filmin tekrarlarını hafta içi her gün 14:00 ve 16:30 saatlerinde izleyebilirsiniz.


Yeni Haberler